30 Eylül 2014 Salı Anasayfa | Arşiv | Site Aboneliği | Gazete Aboneliği | Künye | İletişim | Հայերէն | Yaramazadam
 

Sahakyan ‘zayıf’ öğrencileri eğitmeye talip

Samatya Surp Kevork Kilisesi Yönetim Kurulu Başkanı Yesayi Demir ve bu yıl Madağ Tertip Heyeti’ne başkanlık eden Anto Kösedağ, Samatya'da geçen pazar gerçekleşen madağ öncesinde vakfın çalışmaları hakkında bilgi verdi.

İstiklal Caddesi’nde bir ışık

İstiklal Caddesi'nde müzik yapan 'Light in Babylon' grubunun vokalisti Michal Elia Kamal İran asıllı bir İsrail vatandaşı. Pasaportu nedeniyle ülkesi İran'a giremeyen Michal'in en büyük hayali bir gün de Tahran sokaklarından şarkı söylemek.

Halep Kurtarma Evi’nin kayıtları Türkçede

Ermeni Soykırımı’ndan kurtulan Ermeniler için faaliyet gösteren Halep Kurtarma Evi’nde kalan Ermenilere ait dosyaların Türkçesi ‘Halep Sığınma Evi 1922-1927’ ismiyle yayımlandı. Alfa Yayınları'nda çıkan kitap Eski Genelkurmay ATASE Başkanlığı Arşiv Şube Müdür Ahmet Tetik ile yayıncı Cihan Güneş tarafından yayına hazırlandı.

"Ermeni öğrencilerden özür dileyin"

Desr kitaplarında Ermenilere yönelik ayrımcı ve ırkçı ifadelerin yer alması üzerine bir imza kampanyası başlatıldı. Kampanyada, Ermenilerden özür dilenerek kitapların toplatılması talep ediliyor.

Gazi Üniversitesi'nden nefret saçan yarışma

Gazi Üniversitesi ile Azerbaycan Büyükelçiliği’nin düzenlediği, “Herkes Uyurken: Anadolu'dan Kafkasya'ya Ermeni Zulmü” isimli afiş yarışmasının ‘Ermenilerin Türk milletine yaptığı soykırımlara duyarsız kalan dünyayı uyandırmak amacıyla” gerçekleştirildiği söyleniyor. Afiş yarışmasının sonucu ise Hrant Dink’in ölüm yıldönümü olan 19 Ocak’ta açıklanacak.

‘Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Temelli Ayrımcılıkla Eğitim Ortamında Mücadele Etmek’ başlıklı sempozyum 27 Eylül Cumartesi günü Bilgi Üniversites..

Yrd. Doç. Dr. Kerem Altıparmak ve Prof. Dr. Yaman Akdeniz, 'Torba Yasa'da kabul edilen, TİB’in yargı kararı olmaksızın kullanıcıların internet trafik ..

Tarih Vakfı’nın düzenlediği ‘Perşembe Konuşmaları’, 1915’in 100. yılının arifesinde Ermeni Soykırımı’na odaklanıyor. Toplantı serisinin ilk konuğu ise..

2014 Sakharov Ödülü’ne aday gösterilen Leyla Yunus, Azerbaycan’daki insan hakkı ihlalleri konusunda sadece harekete geçmekle kalmadı, bu ihlallerin dü..

Gümülcine’deki tarihi Surp Krikor Ermeni Kilisesi’nin kuruluşunun 180’nci yılı kutlamaları sebebiyle Kilikya Ermeni Katolikosu I. Aram ile Ekümenik Pa..

ABD'deki dinleme skandalını ortaya çıkaran Edward Snowden, Nobel Komitesi kararını verene kadar Alternatif Nobel olarak da bilinen Doğru Yaşam Ödüller..Günün Yazarları

En Çok Okunanlar

 

Çizerler