24 Ekim 2014 Cuma Anasayfa | Arşiv | Site Aboneliği | Gazete Aboneliği | Künye | İletişim | Հայերէն
 

Sokağın da bir kalbi vardır, hatırlayınız

Ne yazık ki hayatımızda her şey güllük gülistanlık değil, ancak eve döndüğümde eşimi görünce, denge sağlanmış oluyor.

Çerkes partisinden azınlıklara çağrı: ‘Birlikte çoğunluk olalım’

Geçtiğimiz ay Çerkes Hakları İnisiyatifi tarafından kurulan Çoğulcu Demokrasi Partisi, Türkiye’de bulunan tüm halkların, özellikle de azınlıkların sesi olma iddiasını taşıyor. Şimdilik ‘Çerkes partisi’ olarak anılan, fakat diğer azınlık gruplarını da partiye çağıran Genel Başkan Kenan Kaplan, partinin Türkiye’deki büyük bir boşluğu dolduracağı iddiasında.

Yahudi Kültürü Avrupa Günü 26 Ekim’de İstanbul’da

Avrupa'nın 30 farklı kentinde 1999’dan beri her yıl Yahudilerin geleneklerini, kültürel ve tarihi mirasını tanıtma amacıyla organize edilen Yahudi Kültürü Avrupa Günü, 26 Ekim Pazar günü İstanbul’un çeşitli yerlerinde düzenlenecek etkinliklerle kutlanacak.

Çanlar seçim için çalıyor

Toplumun gündemini uzun zamandır meflgul eden ‘Patriklik makamının vekâleten yürütülmesi sorunu’ VADİP toplantısının ana gündem maddesi oldu. Surp Pırgiç Hastanesi Vakfı Baflkanı Bedros Şirinoğlu’nun Agos’a yaptığı açıklamalarla birlikte gündeme yerleflen ‘Patriklik seçiminin vakit kaybedilmeden yapılması gerektiği’ yönündeki talepler, toplantıda oybirliğiyle kabul gördü.

Kaybedilmeler için mücadele beş yüzüncü haftasında

Cumartesi Anneleri/İnsanları'nın 27 Mayıs 1995’te, Cumartesi günü saat 12’de Galatasaray Lisesi’nin önünde başlattığı eylem, bir araya gelerek kayıplarının yasını tutarak hesabını sordukları bir geleneği yarattı. İnsan hakları savunucusu Nimet Tanrıkulu ve kaybedilen Hasan ocak'ın kardeşi Maside Ocak ilk günü anlattı.

Kürt meselesi üzerine son dönemde yazdığı yazılar ve yaptığı yorumlarla dikkat çeken akademisyen Arzu Yılmaz'la 6-7 Ekim’deki Kobanê protestoları sonr..

Beyaz Saray'da 'Ermeni Yetimi Halısı' olarak bilinen Gazir Halısı'nın sergilenmesi kararını, Gazir’deki yetimhane ve halı üzerine belgeselleriyle tanı..

Hrant Dink cinayetinde kamu görevlilerin yargılanmasıyla ilgili Adalet Bakanlığı çok önemli bir hamle yaptı. Bakanlık, daha öne kamu görevlileri hakkı..

Nisan ayından beri çıkması beklenen ‘Geçici Koruma Yönetmeliği’, sayıları 2 milyona yaklaşan Suriyeli mülteciler başta toplam 2,5 milyon yabancı sığın..

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi ilk aşamada Kobane'ye ağır silahlarla donatılmış 200 Peşmerge'nin gönderileceğini açıkladı. Suriye Enformasyon Bakanı..

29 Mayıs’tan patrik seçilmesinin ardından ilk yurtdışı ziyaretini Ermenistan’a yapan Antakya Süryani Ortodoks Patriği II. Efrem, Tüm Dünya Ermenileri ..Günün Yazarları

En Çok Okunanlar

 

Çizerler