02 Eylül 2014 Salı Anasayfa | Arşiv | Site Aboneliği | Gazete Aboneliği | Künye | İletişim | Հայերէն
 

Ambargo nedeniyle Ermenistan ve Türkiye balıkları tezgahta bir arada

Bazı Batılı ülkelerin Rusya’ya uyguladığı ambargo, Moskova marketlerinde henüz etkisini hissettirmeye başlamamış gibi görünüyor. Ambargo ise, hem siyasi hem de ticari açıdan pek fazla bir araya gelemeyen iki ülkeyi en azından raflarda bir araya getirdi: market raflarında Türkiye’den gelen balıklarla Ermenistan’dan gelenler yan yana alıcıları bekliyor.

Bu sezon bol hamsi, bol palamut

1 Eylül’de başlayacak yeni balık avı sezonu, denizlerdeki doğal yaşamın korunması meselesini tekrar gündeme getirecek. Geleneksel Balıkçılığı Yaşatma Derneği’nden Kenan Kedikli’yle yeni sezonu, palamutu, hamsiyi, lüferi ve balıkçılık mücadele-sinin geldiği noktayı konuştuk.

Ani’yi yeniden keşfetmeye hacet yok!

Ani’deki yeraltı manastırlarına dair ilk kez gün ışığına çıkarıldığı iddia edilen bilgiler, Ermenice kaynaklarda yıllardır yer alıyor.

Orta yeri sinema: 29 Ağustos haftası

Orta Yeri Sienma'da bu hafta 'Süper Baba', 'Yatak Dersleri' ve ‘Uçaklar 2: Söndür ve Kurtar’ var.

Bu sofra Vakıflı’daki yaşamı canlandıracak

Vakıflı Köyü, tarihinde ikinci kez adına düzenlenecek sevgi sofrası için heyecanla hazırlanıyor.

Çiçeği burnunda internet televizyonu Heradesil TV’nin kurucuları Aren Arda Kaya ve Harutyun Arto Davulciyan, Ermeni toplumunun görsel ve işitsel basın..

“Bombalara Karşı Sofralar”, 25. sofrasını İstanbul Beyoğlu’nda, Aynalıçeşme Caddesi üzerinde kurdu. Her çarşamba, sokakta yemek paylaşmaya devam eden,..

Saraybosna Film Festivali’nde, festivalin büyük ödülünü kazanan ‘Klama Dayika Min’i (Annemin Şarkısı) yönetmen Erol Mintaş’ın ve başrol oyuncusu Feyya..

Türk Hava Yolları, Kosova Prizren’de düzenlenen belgesel film festivali DokuFest’in sponsorluğundan, festival programında yer aldığını düşündüğü ‘Erme..

Evrim Kaya, Venedik'ten bildiriyor.

Gökdelen ve rant bölgesi olarak düşünülen Alsancak Stadyumu ile çevresi, anlaşılan iştahları iyice kabartmış. Çünkü hiçbir yetkili ağız, stadın tribün..Günün Yazarları

En Çok Okunanlar

 

Çizerler