01 Ağustos 2014 Cuma Anasayfa | Arşiv | Site Aboneliği | Gazete Aboneliği | Künye | İletişim | Հայերէն
 

"Parçası olduğum Türkiye bu filme hazır"

Fatih Akın, dört kıtaya yayılan bir coğrafyada, büyük bir bütçeyle, sessiz sedasız çektiği, Ermeni Soykırımı'nı anlatan filmi ‘The Cut’ı Agos'a anlattı. Film üzerine verdiği bu ilk söyleşide her zamanki açık kalpliliğiyle konuşan Akın, en büyük umudunun filmin Türkiye’de hak ettiği gibi büyük salonlarda gösterime girmesi olduğunu söylüyor.

‘Bölüne bölüne’ çoğalalım

Nayat Karaköse, geçen hafta Agos'un sayfalarına taşınan, Hamahaygagan Dünya Komitesi üyesi Majak Çakır Ohanyan’ın Sasun takımının olimpiyatlara katılmaması yönünde görüş bildiren mektubunun yankılarını yazdı.

Rober Koptaş yazdı: Vay kez Erdoğan

Bu, “Hiçbir cinayet Ankara’nın karanlık dehlizlerinde kaybolmayacak” demiş bir Başbakan’ın ibretlik ‘U’ dönüşünün öyküsüdür.

Şanlı’dan yeni yönetim modeline destek

Ermeni toplumundaki idari boşluğa karşı ne çözüm getirileceği konusunu kanaat önderlerine sorduğumuz sütunlarımızda, bu hafta, VADİP’in kurulduğu günden itibaren platform için büyük emek sarf eden kişilerden biri olan VADİP Genel Sekreteri Harutyun Şanlı’nın görüşlerine yer veriyoruz.

Մեկուսի Ռուսաստանը

Պատերազմ ապրած եւ ահռելի զոհերի գնով յաղթած սովետական ժողովուրդը միայն մի բանից էր վախենում՝ պատերազմի կրկնութիւնից եւ մի բանով էր ուրախանում՝ պատերազմի բացակայութիւնից։

Yaklaşık 7 yıl devam eden hukuki sürecin ardından, Yehova Şahitleri mahkemenin kapatma kararını AİHM’e taşıdı. AİHM, başvuruyu kabul ederek Türkiye’de..

Medz Bazar, “Latin Amerika’dan Yerevan’a uzanan bir esinle yaptıkları” ‘Kokoreç’ adlı şarkıyı çalıp söyledikten sonra izleyiciyi selamladı ama kimse k..

Türkiye Ermenileri Patrikliği, nikâh törenlerinin anlamının cemaat mensuplarınca yeterince anlaşılmaması üzerine ‘Dini Nikâh Töreni’ kitabını yayımla..

Çin’de bu ay sonunda, LGBTİ hakkı aktivistleri için milat kabul edilebilecek bir dava gerçekleşecek. ‘Eşcinsellik dönüşüm terapisi’ adı altında elektr..

‘Suriyeli mülteciler’ meselesi hakkında en çok merak edilenleri mülteci hakkı konusunda çalışan uzmanlara sorduk.

Ermeni Soykırımı üzerine çalışan başlıca akademisyenlerden Hilmar Kaiser’in İstanbul Bilgi Üniversitesi Yayınları’nca İngilizce olarak basılan kitabı ..Günün Yazarları

En Çok Okunanlar

 

Çizerler