18 Eylül 2014 Perşembe Anasayfa | Arşiv | Site Aboneliği | Gazete Aboneliği | Künye | İletişim | Հայերէն | Yaramazadam
 

Üç Horan'da kılıçlar Tokatlıyan için çekildi

İstiklal Caddesi üzerinde halen dönüştürülmemiş en büyük mülk olarak yatırımcıların dikkatini her geçen gün daha fazla cezbeden Tokatlıyan Han üzerindeki tartışmalar dinmek bilmiyor. Tokatlıyan Han bugünlerde Üç Horan Vakfı yönetimini ikiye bölen temel bir mesele olarak yeniden toplumun gündeminde.

Agos Başyazı: Ermenilerin değişim sınavı

Bu hafta, Üç Horan Vakfı yönetimindeki iktidar kavgalarını manşete taşıyan Agos'un başyazısında katılımcı bir toplum modeli talebi var: "Daha şeffaf, daha katılımcı, daha çoğulcu kurumları ve yeni bir toplum modelini hep beraber hayata geçirelim. Çünkü gelecek kuşaklar nezdinde iyiden de, kötüden de bizler, hepimiz sorumluyuz. Ve sınav şimdiki zamanda verilecek."

Göçmenlere sistematik şiddetin son kurbanı: Ugandalı Nankabirwa öldürüldü

Yaklaşık bir yıldır Türkiye’de çalışan 39 yaşındaki Ugandalı göçmen Jesca Nankabirwa, 6 Eylül günü evinden çıktı ve bir hafta sonra cansız bedeni bulundu. Nankabirwa’nın şüpheli ölümüyle ilgili soruşturma devam ediyor. ‘Sınır Tanımayan Kadınlar Grubu’, cinayetin tesadüf olmadığını, göçmen kadınların sistematik taciz ve şiddete maruz kaldıklarını belirtiyor.

Մերն է, բայց լուր չունինք

Թերեւս ալ բոլորովին բնական է այն զարմանալի նմանութիւնը, որ կը նկատենք մեր ապրած երկրի վարչակարգին եւ ազգային հաստատութիւններու միջեւ։

Ծնունդդ շնորհաւոր, Հրանդ

Հրանդ Տինքի 60-րդ Սեպտեմբերը նշւում է արդարութեան ձգտող բոլոր աշխարհներում եւ Հրանդն արդէն որպէս 20-րդ դարի առասպել պիտի անթիւ 15 Սեպտեմբերներ տողանցի։

Seneye düzenlenecek Ermeni Olimpiyatları'na (Hamahaygagan) katılacakların sayısı artıyor. Daha önce tartışmalara konu olan Sasun Takımı’nın katılımını..

Պոլսահայերու համար բաւական ծանօթ իրողութիւն է սա վերջին տասնամեակներուն Պէյօղլու թաղի Ս. Երրորդութիւն եկեղեցւոյ վարչութեան վայելած համբաւը։ Պոլսոյ աւե..

Իսթանպուլ Թեքնիք Համալսարանի կողմէ կազմակերպուած 20-րդ հնագիտական համաժողովին մաս կազմելու եւ Հայաստանի մէջ վերջին տարիներուն կատարուած հնագիտական աշխ..

300 yıldır İngiltere’ye bağlı olan İskoçya’da bağımsızlık referandumu yarın yapılacak. Son kamuoyu araştırmaları ise ‘Evet’ ve ‘Hayır’ oyunun baş baş..

Kaos GL, ders kitaplarını toplumsal cinsiyet, cinsel yönelim ve cinsel kimlikler bağlamında inceledi. Çıkan sonuçlar şaşırtıcı değil: Kitaplarda heter..

Atina yakınlarındaki Eretria adasında düzenlenen Avrupa Amatör Satranç Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden Ari Kiremitçiyan, Avrupa şampiyonu oldu...Günün Yazarları

En Çok Okunanlar

 

Çizerler