26 Kasım 2014 Çarşamba Anasayfa | Arşiv | Site Aboneliği | Gazete Aboneliği | Künye | İletişim | Հայերէն | Hürkan
 

HDP: Devlet özür dilesin

HDP, 'Devlet Özür Dileme Kanun Teklifi' hazırlayarak, insanlık suçlarına ilişkin devlet adına nasıl özür dilenmesi gerektiğini açıkladı.

Փառաւոր դարադարձի մը աւարտը

Գարակէօզեան Տան հիմնադրութեան 100-ամեակի տօնակատարութիւններու շարքը աւարտին հասաւ Պոլսահայ համայնքի վերնախաւին կողմէ երկար տարիներէ ի վեր մոռցուած ազգային պարահանդէսով մը, իսկ շարքին վերջակէտը դրուեցաւ փոփ երաժշտութեան փառաւոր համերգով մը, մասնակցութեամբ Հայաստանէն ժամանած եւ երիտասարդութեան կողմէ պաշտուած երգիչ Թաթայի, որուն կ՚ընկերակցէին իր երաժիշտներն ու պարախումբը։

Bir kibrit ve bir kilise

SALT Galata, 14 Kasım - 18 Ocak arasında, güncel sanatın dinî ritüellere ve maneviyata bakışını araştıran bir grup sergisine ev sahipliği yapıyor.

Türkiye - Ermenistan sınırının geleceği tartışıldı

Kapalı sınır politikasının ekonomik, siyasi ve toplumsal ve bölgesel yönlerini tartışmaya açan, Hrant Dink Vakfı ve Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü tarafından düzenlenen “Mühürlü Kapı: Türkiye-Ermenistan Sınırının Geleceği Konferansı”nda İki gün boyunca 9 oturumda toplam 27 sunum yapıldı.

Polis yoğunluğunda 2. sırada olan Türkiye’ye 5 bin polis daha

İçişleri Bakanı Efkan Ala, iç güvenlik paketinin 5 bin polisin daha sahada görev almasına imkan sağlayacağını açıkladı. Böylece, polisin en yoğun olarak bulunduğu ikinci ülke konumunda olan Türkiye’de polis sayısı daha da artacak.

Kalfayan Yetimhanesi Vakfı Başkanı Daniel Antikacıoğlu ile, Yönetim Kurulu üyeleri Diana Kamparosyan ve Aylin Pontioğlu, 23 Kasım Pazar günü yapılan m..

Ermenistan, Azerbaycan ve Gürcistan’ın kadın örgütleri geçen haftasonu İstanbul’da bir araya gelip Güney Kafkasya’da kadınların durumunu tartıştı. Öne..

Karabağ sorununun dünyadaki en saygın uzmanlarından Thomas de Waal’ın bu konu üzerine yaptığı kapsamlı çalışması, ‘Karabağ: Barış ve Savaş Süreçlerind..

Yeni Akit yazarı Faruk Köse, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın Ekümenik Patrikhane’ye yaptığı ziyarette ‘Ekümenik’ ifadesini kullanmasıyla ilgili bir..

Star Medya Grubu, Kanal 24 ve TurkMedya Grubu olarak Akşam ve Güneş gazetelerini elinde bulunduran hükümete yakın iş insanı Ethem Sancak, Star Medya Y..

ABD'nin Missouri eyaletinde 18 yaşındaki silahsız, siyah genç Michael Brown’u vurarak öldüren polis Darren Wilson hakkında büyük jüri, dava açılmasına..Günün Yazarları

En Çok Okunanlar

 

Çizerler