22 Ekim 2014 Çarşamba Anasayfa | Arşiv | Site Aboneliği | Gazete Aboneliği | Künye | İletişim | Հայերէն
 

Kaybedilmeler için mücadele beş yüzüncü haftasında

Cumartesi Anneleri/İnsanları'nın 27 Mayıs 1995’te, Cumartesi günü saat 12’de Galatasaray Lisesi’nin önünde başlattığı eylem, bir araya gelerek kayıplarının yasını tutarak hesabını sordukları bir geleneği yarattı. İnsan hakları savunucusu Nimet Tanrıkulu ve kaybedilen Hasan ocak'ın kardeşi Maside Ocak ilk günü anlattı.

Adalet Bakanlığı’ndan kamu görevlileri hamlesi

Hrant Dink cinayetinde kamu görevlilerin yargılanmasıyla ilgili Adalet Bakanlığı çok önemli bir hamle yaptı. Bakanlık, daha öne kamu görevlileri hakkında çıkan 'yargılanabilirler' kararına itiraz etmedi.

Kobane'ye 200 Peşmerge gönderiliyor

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi ilk aşamada Kobane'ye ağır silahlarla donatılmış 200 Peşmerge'nin gönderileceğini açıkladı. Suriye Enformasyon Bakanı Suriye Ordusu'nun Kobane'yi savunan Kürt güçlerine hava saldırıları da dahil olmak üzere askeri destek verdiğini belirtti.

Vank Kilisesi'nin 350. yılında tören

İran'ın İsfahan kentindeki Vank Kilisesi'nin kuruluşunun 350. yılı münasebetiyle düzenlenen törene farklı dinlerden temsilciler katıldı.

Sakharov ödülü Denis Mukwege'nin

Avrupa Parlamentosu’nun 2014 Sakharov Düşünce Özgürlüğü Ödülü’ne bu sene, savaş ortamında tecavüze uğrayan kadınları tedavi eden Kongolu jinekolog ve insan hakları savunucusu Denis Mukwege layık görüldü.

İki yıl önce, vakfa ait bir arsayı toplumu bilgilendirmeden sattığı için eleştirilerin odağına yerleşen, Büyükdere Surp Hıripsimyants Ermeni Kilisesi ..

Öcalan mesajında, Bingöl olayındaki gibi provokasyonlara karşı tedbirli olmaya çağırırken, toplumsal güvenlik ve düzeni cezai yaptırımlar ve anti demo..

Türkiye'de kadın futbolunu ve bu alanın kendine has zorluklarını Ataşehir Belediyesi’nde forma giyen ve 'Efendi Lig'in tek kadın oyuncusu olan Başak G..

2010 yılında polis şiddeti nedeniyle hayatına son veren Onur Yaser Can ve geçtiğimiz aylarda intihar eden annesi Hatice Can için oluşturulmuş Adalet P..

İran’ın İngilizce yayın yapan resmi televizyonu Press TV’nin muhabiri Serena Shim, Urfa’nın Suruç ilçesinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybet..

Kobane’de İD’in saldırılarına karşı YPG saflarında savaşırken hayatını kaybeden ve ‘Paramaz Kızılbaş’ kod adını kullanan Suphi Nejat Ağırnaslı için Lü..Günün Yazarları

En Çok Okunanlar

 

Çizerler