22 Ağustos 2014 Cuma Anasayfa | Arşiv | Site Aboneliği | Gazete Aboneliği | Künye | İletişim | Հայերէն
 

Bu feryat yüz yıldır duyulmayı bekliyor - AGOS'un Manşeti

Tarihçi Ümit Kurt ve gazeteci Alev Er, Paris’teki Nubaryan Kütüphanesi’ndeki araştırmaları sırasında, bugüne dek hiç yayınlanmamış bir belgeye ulaştılar. Dönemin en önemli Ermeni yazarlarından Zabel Yesayan tarafından kaleme alınan Paris Konferansı’nda Ermeni Delegasyonu’nu temsil eden Boğos Nubar Paşa’ya sunulan 11 sayfalık rapor, 1915 ve sonrasında Ermeni kadınların maruz kaldığı korkunç muameleyi anlatıyor.

IŞİD Rehin Tuttuğu Gazeteciyi Öldürdü

IŞİD, ABD’li gazeteci James Foley’i başını keserek öldürdü. Foley Kasım 2012’den biri rehin tutuluyordu. IŞİD, ABD Irak'tan hava güçlerini çekmezse elinde tuttuğu diğer gazeteci Steven Sotloff’u da öldüreceğini açıkladı.

Alex’ten TV programı

Uzun zamandır sahnelerde sık göremediğimiz Alex Tataryan, 9 Ağustos Cumartesi gecesi Şişli ve Taksim Spor Külübü’nün Kınalıada Boncuk Restaurant’ta düzenlediği yemekte sahne aldı. Konserde, Türkçe ve Ermenice şarkılar söyleyen Alex’le, sahneye çıkmadan önce kısa bir söyleşi gerçekleştirdik.

Hayata New York Molası

Kısa bir süre sonra bir süreliğine New York'a göçüyorum, gidişimin sebebi ise Columbia Üniversitesi'nin İnsan Hakları Enstitüsü tarafından uygulanan ‘Tarihi Diyalog Burs Programı’na katılmaya hak kazanmış olmam.

Levon Bağış, Bordeaux Üniversitesi’nde Bilişsel Sinirbilim araştırmacısı olan Brochet'in şarap tadımıyla ilgili olarak yaptığı ilginç deneyi yazdı: &q..

Sizi bu nev-i şahsına münhasır Büyükada beyefendisiyle tanıştırmamıza izin verin. Çocukluğundan bugüne ayağı Büyükada’nın toprağına basmış olan Albukr..

Laurent Mignon, Filistinli Hıristiyan din adamı, düşünür ve aktivist Naim Stifan Ateek’in ‘Adalet ve Sadece Adalet’ kitabından yola çıkarak Filistin s..

Ermenicenin hem unutulmaması, hem de bilmeyenlerin öğrenmesi adına geliştirilen yöntemler arasına bir yenisi daha eklendi. ‘Aghvor Parer’ (Güzel Kelim..

YPG ile IŞİD arasında çatışmalar sürerken Rojava, bitimsiz ölüm yollarında Ermenilerin ulaşmaya çalıştığı Deir Zor’u anımsatıyor. Suriye ile Irak topr..

Fatih Akın’ın Venedik Film Festivali’ndeki Türkiyeli rakibi, ilk filmi ‘Sivas’la ana yarışmaya kabul edilen Kaan Müjdeci. Berlin’in ünlü buluşma yerle..Günün Yazarları

En Çok Okunanlar

 

Çizerler