GENEL

GENEL Ermenistan'da gösteriler kaldığı yerden

Ermenistan'da gösteriler yeniden başlar ve sokaklar hareketlenirken "Benim Adımım" inisiyatifi lideri Nikol Paşinyan facebook mesajında "Biz Ermenistan Cumhuriyetçi Parti’nin kendi liderini kurban ederek, iktidarı korumasına izin veremeyiz" dedi.
GENEL Erdoğan'dan 1915 için taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan 24 Nisan'ın yıldönümünde Kumkapı'daki Meryem Ana Kilisesi'nde yapılan ayine bir taziye mesajı gönderdi. Erdoğan "Hayatlarını kaybeden Osmanlı Ermenilerini bir kez daha saygıyla yad ediyor, çocuklarına ve torunlarına taziyelerimi sunuyorum" dedi.
GENEL Paşinyan: Erken seçim olmalı

Başbakan Sarkisyan'ın istifasının ardından Cumhuriyet Meydanı'nda göstericiler tekrar biraraya geldi. Mitingde konuşan göstericilerin lideri Paşinyan "Erken seçim olmalı" dedi.
GENEL Işıltılı bir komedi: Leonce ile Lena’nın hikâyesi

Ludens Perform ile Uyumsuz Tiyatro’nun ortak çalışması ’Leonce ile Lena’nın Müzikli Güldürüsü’, bu sezonun öne çıkan oyunlarından biri. Oyun metninin orijinal hali olan ‘Leonce ile Lena’, 19. yüzyıl Alman yazarlarından Georg Büchner’e ait. Fransız Devrimi dönemindeki düşünürlerden etkilenmiş, yazdığı oyunlarda toplumsal adaletsizliği eleştirmiş, politik faaliyetlerde bulunmuş ve otoriteyle başı belaya girmiş bir yazar. Henüz 23 yaşındayken hayatını kaybeden Büchner, buna rağmen bir sonraki kuşağı etkileyerek 20. yüzyıl Alman tiyatrosunda etkili olmayı başarmış.