GÜNCEL

GÜNCEL Boğaziçi Üniversitesi'nin bu yılki konuğu Eyal Weizman

Boğaziçi Üniversitesi'Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü, Sosyoloji Bölümü ve Tarih Bölümü'nün çabasıyla 2008 yılından bu yana gerçekleştirilen "Hrant Dink Anısına İnsan Hakları ve İfade Özgürlüğü Konferansı"nın bu yılki konuğu mimar ve insan hakları aktivisti Eyal Weizman.
GÜNCEL

Kamu görevlilerini yargılandığı Hrant Dink Cinayeti Davası'nda sanıklar son savunmalarını yapmaya devam ediyor. Bugün Trabzon Jandarma ve Emniyeti'nde görevli isimler savunma yaptı. Geçtiğimiz haftalarda yeniden tutuklanan Volkan Şahin tahliye edilirken, Ali Öz de yeniden ev hapsine alındı.
GÜNCEL Ermeni Patrikhanesi:  Kiliselerin rant kaynağı  olarak görülmesi üzücü

Bir internet üzerinden satış sitesine verilen ilanda bahsedilen satılık kilisenin Bursa Setbaşı'ndaki Ermeni Katolik Cemaati'ne ait Surp Krikor Lusavoriç Kililesi olduğu ortaya çıktı. Türkiye Katolik Ermenileri Ruhani Önderi Levon Zekiyan "Kiliseyi alacak gücümüz yok" dedi. Türkiye Ermenileri Patrikliği'nden de konuyla ilgili açıklama geldi.
GÜNCEL

Gazetemizin kurucusu ve genel yayın yönetmeni Hrant Dink katledilişinin 14. yılında bu yıla özgü, pandemi koşulları nedeniyle internet üzerinden anıldı. Geleneksel balkon konuşmasını Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş yaptı ve 23,5 Hrant Dink Hafıza Mekanı'ndan seslendi. Başak Demirtaş'ın konuşma metnini sunuyoruz.
GÜNCEL

Kamu görevlilerinin yargılandığı Hrant Dink Cinayeti Davası sonlara yaklaşırken Dink Ailesi avukatlarından Hakan Bakırcıoğlu, davada gelinen aşamayı özetleyen bir değerlendirme kaleme aldı. Bakırcıoğlu, soruşturmanın ve davanın genişletilmesine yönelik taleplerinin karşılık bulmadığına dikkat çekiyor ve "Bütünlüklü bir yargılamamın gerçekleşmesi olanağı kalmamış oldu" diyor. Bakırcıoğlu'nun değerlendirmesini sunuyoruz.