GÜNCEL

GÜNCEL Türkiye Rusya arasında ortak merkez için mutabakat

Milli Savunma Bakanlığı, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki ateşkesin uygulanmasını gözetmek ve denetlemek amacıyla kurulacak Türk-Rus Ortak Merkezi'nin kuruluş ve görev esaslarına ilişkin teknik detaylara yönelik görüşmelerin tamamlandığını, mutabakat imzalandığını bildirdi.
GÜNCEL

Psikiyatrist ve Psikoterapist Dr. Gülcan Özer ile pandemi sürecinde yaşanan ruhsal sorunlar ve çözüm yolları üzerine konuştuk. Kısa süre önce Tellekt etiketiyle okuyucuyla buluşan ‘Salgın: Tükeniş Çağında Dünyayı Yeniden Düşünmek’ adlı derlemede Dr. Özer’in ‘Çok Hızlı Yürüdük, Ruhumuz Geride Kaldı’ başlıklı bir makalesi yer alıyor. Dr. Özer, “Belirsizliğin hakim olduğu her vakit karar almak için münasip değil. Şart değil ise karar alma sürecini ertelemeliyiz” diyor.
GÜNCEL Dink Cinayeti Davası'nda sona doğru: Hakan Bakırcıoğlu değerlendiriyor

Kamu görevlilerinin yargılandığı Hrant Dink Cinayeti Davası'nda sona yaklaşılıyor, Ancak süreç boyunca müdahil avukatların mahkeme heyetince kabul edilmeyen talepleri var. Dink Ailesi avukatlarından Hakan Bakırcıoğlu 28 Kasım'da Açık Radyo'da yayınlanan Radyo Agos programına katılarak davada gelinen aşamayı değerlendirdi.
GÜNCEL Tahir Elçi öldürülmesinin 5. yıldönümünde anıldı

Diyarbakır Barosu, Tahir Elçi’nin katledilişinin yıldönümünde yürüyüş gerçekleştirdi. Baro Başkanı Cihan Aydın, 5 yıldır kalın bir cezasızlık zırhıyla korunan failleri aradıklarını söyledi. Elçi'nin mezarı başında yapılan anmada konuşan HDP Eş Başkanı Mithat Sancar "Devletin ve hükümetin cinayeti aydınlatmaya dönük bir niyeti yok, Çünkü aydınlatılırsa arkasında çıkacak karanlığın nerelere uzanacağını onlar da biliyor" dedi.