GÜNCEL

GÜNCEL HDV'ye tehdit: Sanıklardan birinin cezai ehliyeti var

Rakel Dink ve Hrant Dink Vakfı’nın elektronik posta yoluyla tehdit edilmesine ilişkin davada yargılanan iki sanıktan birinin cezai ehliyetinin bulunduğu belirlendi. İki sanık da psikolojik sorunlar yaşadıklarını beyan etmişti.
GÜNCEL Boğaziçi Dayanışması: Mücadelemize devam edeceğiz

Melih Bulu'nun Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanmasını protesto eden Boğaziçi Dayanışması inisiyatifini oluşturan öğrenciler, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘ideolojik aile’ açıklamasına ve diğer suçlamalara yanıt verdi.
GÜNCEL Anadili haktır

Bugün yani 21 Şubat Dünya Anadili Günü. UNESCO tarafından ilan edilen bu günde tüm dünyada tehlike ve tehdit altında olan diller de bir kez daha gündeme geliyor. Türkiye'de de Anadili Günü nedeniyle çeşitli etkinlikler ve konuyu gündeme getiren çalışmalar yapılıyor.
GÜNCEL Van'da 4 gazeteciye

Van'da iki köylünün helikopterden atılıp işkence gördüğü yönündeki beyanları araştırıp haberleştirdikten sonra, 9 Ekim’de tutuklanan 4 gazeteci hakkında, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.