GÜNDEM

GÜNDEM Hesaplaşmaya çağrının Agos balkonundaki 10 yılı

Hrant Dink’in yıllarını, her şeyini verdiği ve önünde vurulduğu Agos’un balkonu, her 19 Ocak’ta bir adalet haykırışına ve yüzleşme çağrısına hem tanıklık hem de ev sahipliği yaptı. 10 yılın konuşmalarından bir derleme sunuyoruz.
GÜNDEM Suruç katliamına 12 taksitli ceza

Suruç katliamıyla ilgili açılan tek dava 9 Ocak’ta sonuçlandı. Görevi ihmal ve kötüye kullanmak suçundan Suruç Emniyet Müdürü Mehmet Yapalıal hakkında açılan davada, mahkeme sanığa 10 ay hapis cezası verdi, cezayı 7 bin 500 TL'ye çevirdi; onu da taksite bağladı. 33 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan saldırıyla ilgili tek dava da böylece kapanmış oldu.
GÜNDEM Ankara’dan Diyarbakır'a örülen yeni ‘surlar’

Diyarbakır Sur’da üç projenin temeli atıldı. Projeleri KİPTAŞ hayata geçirecek. TOKİ ise Diyarbakır şehir merkezinin oldukça uzağında 5 bin 637 konutun inşaatına başladı. Konutların öncelikli olarak Sur'da evleri yıkılanlara satılacağı belirtiliyor. Projelerle ilgili yanıtı beklenen pek çok soru var. Kilise Vakıflarının, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, Diyarbakır Mimarlar Odası'nın ve Diyarbakır Barosu'nun açtığı davalar da sürüyor.
GÜNDEM Olaylı oturumda 5. madde de geçti

Türkiye Büyük Millet meclisi'nin görev ve yetkilerini düzenleyen 5. Madde Genel Kurul'dan geçti. CHP kürsüyü işgal etti; ardından oylamayı boykot etti.
GÜNDEM Hrant Dink'i anıyoruz

Gazetemizin kurucusu Hrant Dink, aramızdan alınışının 10. yılında İstanbul’da ve dünyanın farklı şehirlerinde anılıyor. Dink’in anısına düzenlenen anma programları...