FARK YARATANLAR

FARK YARATANLAR ‘İşbu makaleyi leffen gönderiyorum…’

İstanbul Ermeni toplumun en kıymetli tarihçi ve yazarlarından Kevork Pamukciyan’ı kaybedişimizin üzerinden 20 yıl geçti. Bilgi Üniversitesi Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Fahri Aral, onunla geçirdiği yılları Agos için kaleme aldı. Biz de bu vesileyle Pamukciyan’ı bir kez daha özlemle ve saygıyla anıyoruz.
FARK YARATANLAR Hayk Arslanyan’a şükran gecesi

50 yılı aşkın süredir Ortaköy Tarkmançats Okulu ve Ortaköy Vakfı’na hizmet veren Kurucu Temsilcisi ve Sağlık ve Eğitim Vakfı Başkanı Hayk Arslanyan için 15 Ekim Cumartesi günü bir şükran gecesi düzenlendi. Bu vesileyle Arslanyan’ı bir kez daha tanıtmak ve hizmet verdiği kurumlarda kendisiyle çalışmış isimlerden dinlemek istedik.
FARK YARATANLAR TUMO’ya İstanbul'dan giden ilk kafile mutlu döndü

Son yıllarda uluslararası arenada isminden söz ettiren Ermenistan’daki TUMO Yaratıcı Teknolojiler Merkezi’ne Türkiye’den ilk kez bir öğrenci grubu gitti. Aralarında Mısır, Amerika, Rusya, Fransa, İsviçre, Almanya, Kanada ve Lübnan’ın da bulunduğu 14 ülkeden öğrencilerin katıldığı, 17-30 Temmuz arasında yapılan yaz kampına İstanbul’dan giden öğrenci grubu 14 kişiden oluşuyordu.