‘CAN ÇIKAR HUY ÇIKMAZ’ PERDE DEDİ

1 / 1

‘Can Çıkar Huy Çıkmaz’ perde dedi

 

Yeni kurulan Maral Müzik ve Dans Topluluğu Derneği, ilk etkinliğiyle Getronagan Derneği sahnesinde perde açtı.

Sandberg ve Firner’in yazdığı, Hale Kuntay’ın Türkçeleştirdiği ve daha önce ‘Bu da Benim Karım’, ‘Bu Benim Ailem’ adlarıyla sahnelenen oyun, bu kez toplumumuza uyarlanmış bir versiyonuyla, ‘Can Çıkar Huy Çıkmaz’ adıyla, Kirkor Dinçkayıkçı tarafından sahneleniyor.

Dekorunu Şara Tolayan’ın tasarladığı, Artun Boyacı’nın uyguladığı oyunun ışığı Sayat Dağlıyan’a, ses düzeni Aras Manukyan’a, kostüm ve makyajı ise Lerna Papazyan’a ait. Fotoğrafları ise Saro Apalyan çekmiş.

Kadının aşırı titizliği yüzünden sürekli tartışan, otuz küsür yıldır evli bir çift, başarılı bir jinekolog olan oğullarını evliliğe ikna edememektedir. Kadının bir arkadaşının önerisiyle küçük bir komplo hazırlayarak, onu apartmana yeni taşınan komşunun kızıyla tanıştırırlar. Çocukla kız çok iyi anlaşırlar ama kızın annesi, baba ile biraz flörtleşmeye kalkınca, durum bir aile faciasına dönüşür. Eğlenceli, bol kahkahalı ve tempolu, keyifle izlenen bu oyunun ilk gösterimi, Berç Noradunkyan’ın doğumgününe rastlaması nedeniyle ona adanmıştı.

Satenik rolünde Selin Çavuşoğlu, Hagop rolünde Ararat Mor, Mardik rolünde Kris Dinçkayıkçı, Matilt rolünde Natali Mihranyan, Talin rolünde Natali Dinçkayıkçı, Nune rolünde Melis Özçelik, başarılı performanslarıyla bol alkışı hak ediyorlar. Arda Elmasiye ise ilk kez sahneye çıkan genç bir tiyatro âşığı. O kadar büyük bir heves göstermiş ki onun için oyuna bir Kapıcı Mahmut tiplemesi eklemişler. Çok iyi oturmuş. Arda gerçekten yetenekli ve o tiplemeyle oyuna renk katmış.

İyi bir ekiple, çok eğlenceli ve güzel bir oyun çıkmış ortaya.