ARTO TEZEL

Zeynep Sayın Balıkçıoğlu’nun kovulmasının ardından Bilgi Üniversitesi öğrencileri ortak bir bildiri yayınladı. Bildiride “Zeynep hocamızın, bilimsel ve özgür düşünceden yana olan hocalarımızın ve arkadaşlarımızın yanında olduğumuzu bir kez daha söylüyoruz. Sindirmeye çalışana teslim olmayacağız” dendi.

Demokrat Yargı Derneği kurucularından hakim Kemal Şahin’e, İstanbul İstinaf Mahkemesi’ne atanmasından tam beş gün sonra sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar nedeniyle soruşturma açıldı. Bahsi geçen paylaşımlardan biri ise Şahin’in kitap fuarında yazar Mıgırdiç Margosyan ile çektirdiği fotoğraf ve altına yazdığı yazı.

Sevan Nişanyan’a ‘dine hakaret’ suçlamasıyla açılan davalar birleştiriliyor. Türkiye’nin çeşitli illerinden açılan ve ‘halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama’ suçuyla açılan davalarda ilk duruşma 25 Ekim tarihinde gerçekleşecek.

Karagözyan Derneği’nin yıkılan binasının yerine yapılan Karagözyan Kültür Merkezi’nin inşaatı zemin seviyesine ulaştı.

Karagözyan Yetimhanesi Gazturman Gayan Yaz Kampı, kuruluşunun 50. yılı için özel etkinlikler hazırlıyor. Bu etkinlikleri, yönetimin gelecek planlarını ve önümüzdeki yıl çıkacak olan 50. yıl anı kitabını Karagözyan Yetimhanesi Gazturman Gayan Kampı 50. Yıl Komisyonu Başkanı Najda Şadyan’la konuştuk.

Feriköy’de bulunan ve Şişli Belediyesi tarafından Taksim Spor Kulübü’ne tahsis edilen arazinin ecrimisil bedeli sorunu için düğmeye basıldı.