KAYYUM

GÜNCEL

Van’ın Edremit ilçesinde, belediyeye atanan kayyumun talimatıyla tarihi Dilkaya Höyüğü’ne ve Ermeni mezarlığı olduğu belirtilen alana tuvalet yapılması meclis gündemine taşındı.
GÜNCEL Ahmet Faruk Ünsal: Mazlum Der 28 Şubat’ı yaşıyor

Mazlum Der’de bir süredir devam eden yönetim çatlağı ve tasfiye operasyonu sonucu, atanan kayyum olağanüstü genel kurula gitti. Mevcut yönetimin katılmadığı genel kurulda derneğin başkanı değişti, dernek merkezi istanbul'a taşındı. Derneğin 16 ildeki şubeleri kapatıldı. Mazlum Der Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, olağanüstü kongreyi ve Mazlum Der’de yaşananları Agos’a değerlendirdi
GÜNCEL Zarokistan’a Türkçe darbesi

Kürtçe eğitim müfredatıyla da bir eğitim modeli oluşturan ‘Zarokistan’ adı kreşler Kayapınar Belediyesi’ne atanan kayyımla kapatıldı, sözleşmeli olarak çalışan bütün personelin görevine son verildi.
TÜRKİYE Kayyum çokdilliliği de vurdu

DBP’li belediyelere dönük kayyum atamaları kentlerdeki çok dilli hizmet anlayışını da ortadan kaldırmış durumda. Pek çok ilde çok dilli çalışan kreşler, çok dilli oyunlar, sergilenen tiyatrolar kapatıldı. Kültürel mirasın ayağa kaldırılması için başlayan projelerin de akıbeti artık belirsiz.
TÜRKİYE CHP milletvekili Doğan'ın Diyarbakır izlenimleri: Ekonomi çökme noktasında

CHP, uzun süredir devam eden çatışmalar ve ardından Belediye Başkanları tutuklanan Diyarbakır’a heyet göndererek kentte incelemelere bulundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Vali Ağababa, milletvekilleri Selina Doğan, Necati Yılmaz Murat Emir, Oğuz Kaan Salıcı, Tahsin Tarhan, Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse’den oluşan CHP heyeti, kentte görüşmeler yaptı. İstanbul Milletvekili Selina Doğan, Diyarbakır izlenimlerini anlattı.