İNGİLTERE

GÜNCEL Uçaklarda elektronik cihaz kısıtlaması başladı

ABD ve Birleşik Krallık Türkiye’nin de içinde bulunduğu sekiz ülkeden ABD’ye ve Birleşik Krallığa yapılan uçuşlarda, yolcuların akıllı telefondan büyük elektronik cihazları yanlarına almalarını yasakladı. Yasak bugün itibariyle yürürlüğe giriyor.
GÜNCEL Bölünme, kaos ve ırkçılığın habercisi

Bu isyan, basın ve siyasi elit tarafından yıllardır dikkatle yönlendirilip alevlendiriliyordu. Güya zalim Brüksel politikalarıyla Birleşik Krallık’a dayatılan, özellikle de AB’den gelen göçmen yükü 10 yıldır büyük bir sorun teşkil ediyordu. Göçün İngilizlerin işlerini ve kaynaklarını sömürdüğünü iddia eden bildik görüş, Birleşik Krallık’ın en yüksek tirajlı gazeteleri tarafından pompalanıyor, bazen solcular da dahil olmak üzere bütün politikacılar tarafından alevlendiriliyordu.
GÜNCEL İngiltere'de ırkçılığa karşı birlik çağrısı

Birleşik Krallık’ta AB’den ayrılma kararı çıkmasının ardından göçmenlere ve Müslümanlara yönelik ırkçılığın arttığı belirtiliyor. Irkçılığa en çok maruz kalan gruğlar birlikte mücadele etme çağrısı yaptı.
GÜNCEL AB'nin kurucu ülkeleri toplanıyor

İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılma kararı üzerine, Avrupa Birliği’nin kurucu ülkeleri, Almanya’nın çağrısıyla olağanüstü gündemle toplanıyor. AB ülkeleri yetkililerinin ardı ardına yaptıkları açıklamalarda, kararın AB’nin reforma gitmesi konusunda ‘acil bir çağrı’ olduğu vurgulandı.