DERKENAR

KÜLTÜR SANAT Radiohead’in geri dönüşü

Grubun 20 yıllık külliyatının son halkası da ilk günkü hissiyatından farklı gelmiyor. ‘Radiohead’in oluşturduğu karanlığın rengi sadece bir ton daha koyu.
GÜNCEL Budapeşte için rehber

Masalsı bir tatil yaşayıp, zamanda yolculuk etmek istiyorsanız Macaristan’ın başkenti Budapeşte çok iyi bir tatil destinasyonu. Sizler için Budapeşte’nin olmazsa olmazlarını derledik.
YAŞAM Aşk bir şeylerin ‘ama’sı olmasa

Her gün aşk uğruna işlenen cinayetleri görürken, mahkemelerde “seviyordum hakim bey” diyerek iyi hal indirimi uygulananları duyarken, tüm bu entrikaların ve planların aşk ile meşrulaştırılmasına itirazım var sayın seyirciler.
GÜNCEL Kim Kardashian, George Clooney derken…

24 Nisan'da gözler Yerevan’a dikilmişken, Kim Kardashian Wall Street Journal’da (WSJ) yer alan bir yandan ‘barış’ çağrısı yapıp, örtülü bir taziye dileyen ama bir yandan da inkârcılıkla bezenmiş ilan hakkında tepkisini ortaya koyan ve meramını samimiyetle aktaran bir yazı yazmakla meşguldü.
TOPLUM Azınlık vakıflarında kadının adı yok

Fotoğraf, Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden sorumlu Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan‘ın azınlık vakıf temsilcileri ile çekildiği fotoğraf. Yıl 2016 ve o 15 kişiden değil yarısı, biri bile kadın değil.