KARAMAN

KÜLTÜR SANAT ‘Muhacirnâme’ kitabı Sismanoglio’da tanıtıldı

İstos Yayınevi tarafından yayımlanan, Evangelia Balta ve Aytek Soner Alpan’ın hazırladığı ‘Muhacirnâme: Karamanlı Muhacirler İçin Şiirin Sevdası’ adlı kitabın tanıtımı için, 13 Mayıs Cuma günü Sismanoglio Megaro’da bir toplantı yapılacak.
GÜNCEL Karaman’daki cinsel istismar davasında duruşma günü

Karaman’da Ensar Vakfı ile KAİMDER yurtlarında kalan çocuklara cinsel istismarda bulunduğu için tutuklanan M.B.’nin yargılanacağı davanın ilk duruşması başladı. Davanın görüleceği Karaman’da olağanüstü hal uygulamaları yaşanıyor.
TOPLUM Karaman'daki kiliseler gün yüzüne çıkıyor

Karaman’da bulunan Değle ören yerinde devam eden kazı çalışmalarında 3 kilise gün yüzüne çıkarıldı. Bölgede, Kasım ayı sonuna kadar 3 kilisenin daha ziyarete açılması hedefleniyor.
GÜNCEL Ermenek'te 6 madenciye daha ulaşıldı

Ermenek'teki maden ocağında meydana gelen su baskını nedeniyle göçük altında kalan işçilerden 6'sının daha cansız bedenine sabah saatlerinde ulaşıldı. Facia sonrası ulaşılan işçi sayısı 10'a çıkarken, 8işçinin daha cansız bedeni yerin altında.
GÜNCEL Ermenek madeni, malumun ilamı

Karaman’ın Ermenek ilçesindeki Has Şekerler Madencilik’e ait kömür ocağında, su basması sonucu mahsur kalan 18 işçiye halen ulaşılabilmiş değil. Yaşanan bu son maden faciası, 301 işçinin hayatına mal olan Soma maden faciasının ortaya saçtığı sorunların devam ettiğini bir kere daha gösterdi. Nedenler yine aynı: Özelleştirmenin getirdiği denetimsizlik, plansız üretim ve devletin kontrol eksikliği.
GÜNCEL 29 Ekim resepsiyonu iptal

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karaman Ermenek'te kömür ocağında işçilerin mahsur kalması nedeniyle, bu akşamki Cumhuriyet Bayramı resepsiyonun iptal edildiğini açıkladı.
GÜNCEL Mahsur kalan 18 işçiye hala ulaşılamadı

Karaman'ın Ermenek ilçesindeki kömür madeninde mahsur kalan 18 işçiyi kurtarma çalışmaları devam ediyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, gece 4'te yaptığı son açıklamada, su seviyesinin düştüğünü belirtti. İşçilere hala ulaşılabilmiş değil.