EYLEM

GÜNCEL Kadınlar Boşanma Komisyonu’nun raporunu protesto edecek

Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu ve kadın örgütleri, TBMM Boşanma Komisyonu’nun çıkardığı raporu protesto etmek için Pazar günü saat 14.00’te Süreyya Operası’nın önünde bir eylem yapacak. Eyleme bütün kadınlar davetli.
GÜNCEL Tutuklanan akademisyenler için Boğaziçi hocalarından eylem

Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri meslektaşları Esra Mungan, Kıvanç Ersoy ve Muzaffer Kaya’nın tutuklanmasını protesto etmek için eylem yaptı. Yaptıkları açıklamada, meslektaşlarının ifade özgürlüğü hakkını kullandığını ve serbest bırakılmaları gerektiğini ifade ettiler.
GÜNCEL Diyarbakır'da iki kişi hayatını kaybetti

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yeniden sokağa çıkma yasağı ilan edilmesini protesto etmek üzere toplanan kitleye polis havaya ateş ederek ve gaz bombalarıyla müdahale etti. Bağlar ilçesinde iki kişinin hayatını kaybettiği bildiriliyor.
GÜNCEL AYM polis müdahalesine 'hak ihlali' dedi

2012’deki 4+4+4 eğitim sistemi protestoları sırasında İzmir’den Ankara’ya gidişleri engellenen ve polis saldırısına maruz kalan KESK ve Eğitim-Sen üyelerinin AYM’ye (Anayasa Mahkemesi) yaptığı başvurunun sonucu açıklandı. AYM, engellemenin Anayasa ile güvence altına alınan toplantı ve gösteri yürüyüşü hakkını ihlal ettiğine karar verdi.
GÜNCEL İHD: 46 ölü, 682 yaralı, 323 tutuklama

İHD'nin hazırladığı rapora göre Kobane eylemleri sırasında 6 günde, 46 kişi öldürüldü. 682 kişi yaralandı, 1974 kişi gözaltına alındı, 323 kişi tutuklandı, 38 kişi gözaltında işkence gördü.