GEZİ DİRENİŞİ

GÜNCEL Korkmaz davasında sanık polise hüküm erteleme

Ali İsmail Korkmaz'ın öldürülmesine ilişkin Yargıtay'ın bozma kararının ardından tekrar görülen davada mahkeme tutuksuz polis için yedi ay ceza verip hükmü erteledi, tutuksuz sanık için altı yıl ceza verdi.
GÜNCEL Berkin Elvan cinayeti davası başlıyor

Gezi protestoları sırasında hayatını kaybeden 14 yaşındaki Berkin Elvan’ın cinayet davası, ölümünden üç sene sonra başlıyor. İlk duruşma 6 Nisan Perşembe saat 10.00’da.
GÜNCEL Gezi davasında gerekçeli karar açıklandı

İki doktor ile Dolmabahçe Bezm-i Alem Camii'ne sığınan göstericilerin de aralarında bulunduğu 255 sanıklı Gezi Davası'nda mahkeme gerekçeli kararını açıkladı. 321 sayfalık gerekçeli karar İstanbul 55. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Yener Yıldırım tarafından yazıldı.
GÜNCEL Polisin

Devletin vatandaşına ‘savaş’ açtığı bir dönemin simge sözlerinden “Polis destan yazdı”, İstanbul, İzmir, Ankara, Antakya, Eskişehir, Adana, Mersin ve Antalya’da bu şiddete maruz kalanların tanıklıklarından oluşan bir kayda dönüştü. Kitabı derleyen ekipten Deniz Koloğlu ve Saner Şen anlatıyor.
GÜNCEL Abdullah Cömert davasında ilerleme yok

Hatay'daki Gezi Parkı protestoları sırasında başına isabet eden biber gazı kapsülüyle yaşamını yitiren Abdullah Cömert'in ölümüyle ilgili duruşmada, sanık polis A.K.'nin tutuklanma talebini reddeden mahkeme, duruşmayı 9 Ekim 2015 tarihine erteledi.