DİZİ

YAŞAM ‘Hayatımın Aşkı’ klişelere teslim

Hayatımın Aşkı'ndaki Gökçe'nin patronunu kendine aşık etmek için girdiği kılıklar, evde kalmadığını, hâlâ onun için umut olduğunu kanıtlama halleri Cem Yılmaz’ın tabiri ile burada ‘yapılmışı var’ dedirtiyor.
KÜLTÜR SANAT ‘Taht Oyunları’nda son perde

Game of Thrones’un (Taht Oyunları) yeni sezonunun ilk bölümü yayınlandı. Diziyle ilgili beklentilerimizi ve hayal kırıklıklarımızı yazmadan önce,âdet olduğu üzere,‘spoiler’ uyarısında bulunalım.
Unutarak Yaşanır mı?

Bu sezon, sadece yerli ekranda değil, Hollywood’da ve Kore dizilerinde de sıklıkla unutma, hatırlama, hafıza kaybı gibi konularda bir artış görüyoruz. Bu Pazar, Star TV’de ‘Hatırla Gönül’ isimli yeni bir dizi başladı.
YAŞAM Arda Kalaycı umut vaat ediyor

Arda Kalaycı, henüz dokuz yaşında olmasına rağmen birçok reklam ve dizide oynamış ve oyunculuk hayalleri olan bir çocuk. Bugünlerde, Fikret Kuşkan ile kamera karşısına geçtiği Vodafone reklamlarından aşina olduğumuz Arda ile çalışmalarını, hayallerini ve aldığı tepkileri konuştuk.
DERKENAR Neden 'The Walking Dead' izliyoruz?

Peki, biz niye ‘The Walking Dead’ gibi zombilerden kaçan insanların hikâyelerini izliyoruz? Aslında bu soruyu ilk kez ben sormuyorum. Glenn Beck “Bir haftada 22 milyon insan neden bu diziyi izler?” diye sormuştu. Ben de ordan yola çıkarak, bu dizi bize neler anımsatıyor da izliyoruz diye düşünmeye başladım.
KÜLTÜR SANAT ‘Oyuncuların samimiyeti sessizlikte ortaya çıkıyor’

İzleyicilerin her cuma akşamı televizyon karşısında merakla beklediği ‘Medcezir’ dizisi, her biri ayrı bir hikâye aktaran, birbirinden renkli karakterleriyle dikkat çekiyor. Bunlardan biri de, dizinin ‘kötü’ karakteri Hale’yi canlandıran Meriç Aral. Hukuk Fakültesi mezunu olan Aral’la Türkiye’deki dizi sektöründen, oynadığı ilk dizi olan ve çekimleri Diyarbakır’da yapılan ‘Sultan’a kadar birçok konu hakkında konuştuk.
DERKENAR Başarılı bir uyarlama: Şeref Meselesi

Konu mafya olunca, işin içine romantizm de karışınca uyarlama yapılan ülke epey isabetli olmuş ve dizi gayet güzel kotarılmış. Yapım, ekranlara oldukça iddialı girdi; Türkiye’de ilk defa bir dizi için gala gecesi düzenlendi. Reytingler ve sosyal medyadaki yansımalar da iddiaların haklılığını doğruluyor.