YARGITAY

GÜNCEL Beştepe'deki adli yıl açılışının nedeni israfı önlemekmiş

Türkiye'de yeni adli yılın açılış töreninin Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapılacak olması 'yargı bağımsızlığı' tartışmalarını alevlendirdi. CHP ve Barolar Birliği açılış törenine katılmayacağını açıklarken, Adalet Bakanı Bozdağ’a göre karar ‘şekilcilik’. Habertürk'te yer alan habere göreyse, Beştepe'nin seçilme nedenleri arasında 'israfı önlemek' var.
TOPLUM Öğretmen hak mücadelesini kazandı

Aramyan İlköğretim Okulu’nda görev yapan beden eğitimi öğretmeni Ayten Dursun, 2014 yılında görevine son verildikten sonra başlattığı hukuk mücadelesini kazandı.
GÜNCEL Nişanyan için Yargıtay’a itiraz

Sevan Nişanyan hakkında şimdiye kadar Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu’na (KTVKK) ve İmar Kanunu’na muhalefetten açılmış 11 dosyayla ilgili olarak itiraz talebiyle Yargıtay’a başvuruldu. Nişanyan’ın avukatı Gülçin Avşar, itirazın ‘zincirleme suç’ hükmünün Nişanyan için de uygulanması için yapıldığını ve başlatılan bu hukuki süreçten umutlu olduklarını belirtiyor.
GÜNCEL Mahkeme Dink davasına hala başlayamadı

Hrant Dink cinayeti davası, Yargıtay’ın verdiği bozma kararının üzerinden bir yılı aşkın süre geçmesine rağmen devam edemiyor. Mahkeme, hakkında çıkartılan arama kararlarına rağmen yakalanamayan sanık Ahmet İskender’i beklemeye devam ediyor.