ETYEN MAHÇUPYAN

GÜNCEL Etyen Mahçupyan’a cevap

Tarihçi Prof. Taner Akçam, kısa süre önce yayımlanan ‘Naim Efendi’nin Hatıratı ve Talat Paşa Telgrafları’ kitabı hakkında, Etyen Mahçupyan’ın 6 Kasım tarihli Karar gazetesinde yayımlanan yazısında yer alan bazı yorum ve değerlendirmelerine cevap verdi. Taner Akçam’ın yazısını sunuyoruz.
GÜNCEL Şrraaak aha da bize gelsin Osmanlı tokadı!

Seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte, ortalığı yine bir analiz sağanağıdır kapladı. Bunlar içinde en veciz olanı ise dolu şeklinde kafamıza düşen ‘Osmanlı tokadı’ değerlendirmeleri.
GÜNCEL Ben de oynak bir sahne sanatçısıydım

Agos’a gelen, “Ben bir Poşa’yım” diye başlayan bu mektubu, uzun yıllar sahne sanatçısı olarak hayatını kazanmış bir okurumuz yazdı. “Bizim dünyada bana Kısmet derlerdi” diyen okurumuz, Etyen Mahçupyan’ın HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş’la ilgili bazı sözlerine çok içerlemiş.
GÜNCEL Etyen Mahçupyan: ‘Erdoğan yüzde 4’lük milliyetçi oyun peşinde’

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun başdanışmanı Etyen Mahçupyan ile 24 Nisan kısa süre kala, Başbakan’ın ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yüzüncü yılında 1915 Ermeni Soykırımı tartışmaları konusunda takındıkları tutumu konuştuk. Mahçupyan’a göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tutumunu belirleyen, Orta Anadolu’da AK Parti ile MHP arasında gidip gelen yüzde 4’lük milliyetçi muhafazakâr ou.
GÜNCEL Bahçeli'den doludizgin nefret söylemi: Ehl-i Salip, işgal artıkları

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Başdanışmanı Etyen Mahçupyan'ın başkanlık sistemi ve çözüm süreci açıklamalarına ırkçı ifadelerle karşılık verdi: “Bu ehli salip kadrosuna, işgal artıklarına diyorum: kuruluşunda payınız olmadığı Türkiye cumhuriyetini size yıktırmayız, böldürmeyiz.”
GÜNCEL Devlet Bahçeli Mahçupyan'ı hedef gösterdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakanlık Başdanışmanı Etyen Mahçupyan’ı, çözüm süreciyle ilgili açıklamaları nedeniyle hedef gösterdi: “Başbakan'ın, kalemini millet aleyhine kullanan ve Mahçupyanlığıyla tanınan danışmanı dikişi patlayan yama gibi açıldıkça açılmış, kamu düzeninin bölgede PKK'da olduğunu büyük keyifle duyurmuştur.'
GÜNCEL Türkiyeli Yahudilerden Etyen Mahçupyan'a tepki

3 Ağustos tarihinde Etyen Mahçupyan tarafından yazılan ve Akşam Gazetesi’nde yayınlanan ‘Azınlıkların En Hakiki Sorusu’ başlıklı yazıyla ilgili Türkiyeli Yahudiler yanıt niteliğinde bir açıklama yayımladı. Cemaat açıklamasında, söz konusu yazıyı 'provakatif bir iftira' olarak değerlendiriyor.