POLİS KURŞUNU

GÜNCEL Dilek Doğan'ın babası: Kızımı bile bile vurdu

19 Ekim'de evlerine yapılan baskında polis kurşunuyla vurulan ve bir hafta sonra ölen 25 yaşındaki Dilek Doğan'ın babası Metin Doğan, "Adamın gelişi, silahın patlaması, arbede hepsi bir oldu. Adam bile bile vurdu yani Dilek'i. Herhangi bir şey olmadı ki, kendisine müdahale etme gibi bir durum yok ki!" diye konuştu.
GÜNCEL Dilek Doğan'ın son sözleri: “Ya n’apıyorsun?

Sarıyer Küçükarmutlu'daki evinde polis baskını sırasında öldürülen 24 yaşındaki Dilek Doğan’ın vurulması öncesi son konuşmalarının kayıtları orta çıktı. Dilek Doğan, polise “Ayaklarınızla basmazsanız sevinirim, şu galoşları giyin” dediği ve vurulmasından önce de “Ya n’apıyorsun” dediği duyuluyor. Görüntülerde, Dilek Doğan’ın vurulma anı bulunmuyor.
GÜNCEL Nihat Kazanhan’ın katil zanlısı: Masum bir çocuktu

Polis tarafından başından vurularak öldürülen 12 yaşındaki Nihan Kazanhan'ın bugün görülen dördüncü davasından tek tutuklu sanık olan polis memuru M.N.G., “Nihat'ın masum bir çocuk olduğunu ve kasıt gözetmeden ölümüne neden olduğunu” söyleyerek kendisini savundu. Tutuksuz yargılanan dört polis memuru hakkında ise bu zaman kadar herhangi bir idari soruşturma açılmadığı da ortaya çıktı.
GÜNCEL Dilek Doğan’ı vuran polise en az 20 yıl istendi

Küçükarmutlu’da polis operasyonu sırasında polis operasyonu sırasında vurularak öldürülen 24 yaşındaki Dilek Doğan’ın ölümüne ilişkin iddianamede, Doğan’ı öldüren polis hakkında 20 yıldan 26.5 yıla kadar hapis cezası istendi.