ZİRVE DAVASI

GÜNCEL Zirve sanıkları tutuklandı

Zirve Katliamı davasında haklarında ağırlaştırılmış müebbet kararı verilen ve savcılık tarafından tutuksuzluk hallerine itiraz edilen 5 sanık tutuklandı.
GÜNCEL Biz bu kararı bir yerden hatırlıyoruz

Dokuz yıl süren, 21 sanıklı Zirve davasında 115. duruşmada karar çıktı. Cinayetleri işleyen 5 sanığa müebbet cezası verilirken diğer tüm sanıklar beraat etti. Sanıklar kararın infazına kadar tutuklanmayacak. Avukatlar karara tepki gösterdi.
GÜNCEL

Zirve katliamı davasında bugün açıklanan karar üzerine Protestan Kiliseler Derneği bir açıklama yayımladı. Açıklamada, müebbet ceza alan 5 sanığın cezanın infazına kadar tutuklanmayacak olmasını kınayan Dernek, “Hak ettikleri cezanın sürekli ertelenmesi, ileriye atılması vicdanları yaralayarak adalete güven duygusunun büyük bir yara almasına neden olmuştur” dedi.
GÜNCEL Zirve Davası’nda sona doğru

Mahkeme, esas hakkındaki görüşlerin bildirilmesi için taraflara süre vererek, Malatya Valiliği’nden 2005, 2006, 2007 ve 2008 yıllarında yapılan “İl Emniyet Toplantıları”na ait, Emniyet ve MİT görevlilerinin ıslak imzalı toplantı sunumlarını istedi.
GÜNCEL Zirve de 'kumpas'a havale

Malatya’da Zirve Yayınevin katliamı davasında, azmettirici oldukları iddiasıyla yargılanan üç sanık hakkında tahliye kararı verildi.
GÜNCEL Bozdağ: Zirve sanıklarının tahliyesi bizi yaraladı

Protestan Kiliseler Derneği heyeti ve Malatya’da Zirve Yayınevi’nde hunharca öldürülen Tilman Geske’nin eşi Suzanna Geske, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile bugün sabah bir görüşme yaptı. Bakan Bozdağ, “Eli kanlı katilleri neden serbest bıraktınız?” sorusuyla çok karşılaştıklarını dile getirerek “Bunu asla istemedik ve beklemiyorduk. Söz konusu sanıkların tahliyesi bizleri yaraladı” dediği belirtildi.