ODA TV

GÜNCEL Odatv davasında Soner Yalçın tahliye edildi

Gazeteciler Ahmet Şık ve Nedim Şener'in sanıkları arasında bulunduğu, Soner Yalçın, Yalçın Küçük ve Hanefi Avcı'nın ise tutuklu yargılandığı Odatv davasının 15. duruşması görüldü. Duruşmada, İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, gazeteci Soner Yalçın'ın tahliyesine karar verdi.
GÜNCEL Cumhurbaşkanı Gül'den Sivas kararı ve Odatv tahliyeleri yorumu

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Sivas davasının zamanaşımından düşmesi kararı hakkında 'Bu olay tam aydınlatılmadı. Tam aydınlatılması gerekir kanaatindeyim' dedi. Gül, tahliye edilen gazeteciler içinse, 'Tahliye olmaları ve yargılamanın dışarıda yapılması bizi de memnun etmiştir' yorumunda bulundu.
GÜNCEL Şık ve Şener'e tahliye kararı

İstanbul 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi, Odatv davası kapsamında tutuklu yargılanan Nedim Şener, Ahmet Şık, Şait Çakır ve Coşkun Musluk'un tahliyesine karar verdi. Gazeteciler Şık ve Şener 375 gün sonra özgürlüklerine kavuşacak.
GÜNCEL Kozinoğlu kalp krizinden ölmedi

Adli Tıp Kurumu'nun ön inceleme raporlarına göre, eski MİT üyesi Kozinoğlu'nun cezaevindeki ölümünün nedeni kalp krizi değil. Ergenekon davasının kilit isimlerinden Kozinoğlu'nun ölümüne dair şüpheler artıyor. Herhangi bir kalp krizi belirtisine rastlamayan Adli Tıp başka testler üzerinde çalışıyor.
GÜNCEL OdaTV davası devam ediyor

Aralarında gazeteciler Ahmet Şık ve Nedim Şener’in bulunduğu 12’si tutuklu 18 sanıklı OdaTV davası devam ediyor.