Nor Zartonk'tan Kamp Armen hakkında basın açıklaması

Nor Zartonk, Kamp Armen direnişinin 45. günü olan 19 Haziran’da bir basın toplantısı düzenliyor.

6 Mayıs’ta iş makinalarının girdiği ve başlayan nöbetle yıkımın durdurulduğu kamp Armen’de süreç belirsizliğini koruyor. Tapunun kampın asıl sahibi olan Gedikpaşa Ermeni Protestan Kilisesi Vakfı'na devredileceğine ilişkin açıklamaların üzerinden neredeyse bir ay geçmesine rağmen konuyla ilgili somut adım atılmadı. 

Nor Zartonk, Kamp Armen nöbetinin 45. gününde, 19 Haziran Cuma sabahı 11.00‘de  Cezayir Toplantı Salonu'nda bir basın toplantısı daha düzenliyor. Toplantı çağrısında “kampın tapu devri hakkındaki vaatleri, basında yer bulan haberlere yansıyan demeçlerin sahiplerine ve konunun muhataplarına soracağız ve sürecin şeffaflığı konusunda kendilerine açık çağrıda bulunacağız” deniyor. 

Komşu Kafe'de 'Kaybolmayın Çocuklar' gösterimi 

18 Haziran Perşembe akşamı da saat 20:00'de Komşu Kafe'de 'Kamp Armen Direniyor !' etkinliği gerçekleşecek.

'Kaybolmayın Çocuklar' (Don't Get Lost Children) filminin gösterileceği etkinlikte, filmin ardından senaristlerden Garabed Orunöz ve Kamp Armen aktivistleriyle söyleşi yapılacak. 

Adını Hrant Dink'in 1998'de kaleme aldığı 'Kaybolmayın Çocuklar' yazısından alan film, yıllar sonra birbirlerini bulan kardeşler; Garo ve Filor'un hikâyesini anlatıyor. Filmde, Garo ve Filor, ilk buluşmaları için birbirlerinden habersiz büyüdükleri Kamp Armen'i seçer ve  kardeşlerin 80'lerde gasp edildikten sonra atıl kalan yetimhaneye yaptıkları yolculuk, onlar için geçmişe yapılan bir yolculuğa dönüşür.


Kategoriler

Toplum Okullar DerneklerYazar Hakkında