MEB, yeni eğitim ve öğretim yılı takvimini açıkladı

Okullar 28 Eylül'de açılacak 17 Haziran 2016’da kapacak.

Okulların açılış tarihinin 28 Eylül'e ertelenmesiyle, 14-18 Eylül'de yapılması gereken eğitim öğretim faaliyetlerinde oluşacak boşluk yıl sonuna eklendi. Okullar 17 Haziran 2016'da kapanacak.

Milli Eğitim Bakanlığından (MEB) yapılan yazılı açıklamada, eğitim ve öğretim yılı başlangıç tarihinin Kurban Bayramı sonrasına ertelenmesine ilişkin gelen yoğun taleplerin gündeme alınarak, 2015-2016 eğitim öğretim yılının başlangıç tarihinin 28 Eylül olarak değiştirildiğine işaret edildi. 

Açıklamaya göre, öğretmenler için 1 Eylül'de başlayacak olan seminer ve mesleki çalışmalar, öğretmenlerin talepleri doğrultusunda il ve ilçe müdürlükleri tarafından koordine edilecek.

Ortaya çıkan boşluğun giderilmesi için de okulların kapanış tarihi 17 Haziran 2016 olarak değiştirildi. Ayrıca yıl içinde yoğunlaştırılmış telafi programı uygulanacak.

Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının beşinci sınıflarındaki öğrencilerin eğitim ve öğretime uyum programları da okulların açıldığı ilk hafta yapılacak.

 

 

Kategoriler

Genel