Sur’un bir caddesinde yasak kalktı, altı caddede devam

Diyarbakır’ın Sur ilçesindeki Gazi Caddesinde 11 Aralık’tan bu yana süren sokağa çıkma yasağı kaldırıldı. İlçenin altı mahallesindeki yasak devam ediyor.

Diyarbakır Valiliği resmi internet sitesinden yayınlanan Sur Kaymakamlığının duyurusu şöyle:

İlçemiz sur içinde bulunan 15 mahallemizin 6’sında (Cevatpaşa, Fatihpaşa, Dabanoğlu, Hasırlı, Cemal Yılmaz ve Savaş) ve Gazi caddesinde kamu düzeninin sağlanması, bölücü terör örgütü mensuplarınca sokak aralarına oluşturulan barikatların kaldırılması, hendeklerin kapatılması ve kurulan bombalı düzeneklerin imhası çalışmaları esnasında sivil vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini teminat altına alma adına 11 Aralık 2015 Cuma günü saat 16.00 itibari ilan edilen sokağa çıkma yasağı, Gazi caddesi için 30 Aralık 2015 Çarşamba saat 07.00 itibari ile kaldırılmıştır.

Bu cadde haricindeki 6 mahallede ilan edilen sokağa çıkma yasağı güvenlik güçlerimizce yürütülen faaliyetlerin sürmesi nedeni ile devam etmektedir.”

Sur’un altı mahallesi ve bir caddesinde 2 Aralık’tan beri uygulanan sokağa çıkma yasağına 11 Aralık’ta 17 saatliğine verilmişti. Bölgede bir gün ara dışında 29 gündür sokağa çıkma yasağı uygulanıyor.

Kategoriler

Güncel Türkiye GündemYazar Hakkında