Hüseyin Çelik’ten 'istifa' açıklaması

Başbakan Davutoğlu’nun beş kişilik yeni danışman listesinde yer almayan Hüseyin Çelik, 15 gün önce “gördüğü lüzum” üzerine istifa ettiğini açıkladı.

Başbakan Davutoğlu’nun partideki yeni danışmanları belli oldu. Davutoğlu’na, Cumhurbaşkanı  Erdoğan’a yakınlığı ile tanınan Ankara Milletvekilleri Ali İhsan Arslan danışmanlık yapacak. Son iki senedir Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın siyasi işlerden sorumlu başdanışmanlığını yürüten Ankara Milletvekili Ertan Aydın da bu göreve Davutoğlu ile devam edecek.

AK Parti’de 3 dönem Enerji Bakanlığı görevi üstlenen, Kayseri Milletvekili Taner Yıldız da partide Davutoğlu’na enerji ve ekonomi gibi konularda danışmanlık yapacak.

Eski AK Parti Konya Milletvekili Kerim Özkul da AK Parti Genel Başkan Danışmanlığı’na getirilen 5 isim arasında yer alıyor. Eski milletvekillerinden Zeynep Karahan Uslu da Başbakan Davutoğlu’na özellikle AR-GE konusunda yapılacak reformlarda danışmanlık hizmeti verecek.

Davutoğlu’nun Başdanışmanlığını yapan, AKP kurucularından eski Başbakan Yardımcısı ve Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ise yeni listede yer almıyor. Çelik’in kendi talebi üzerine başdanışmanlık görevinin sona erdiği öğrenildi.

Hüseyin Çelik Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Ak Parti Genel Başkan Başdanışmanlığından alındığımı iddia edenlere: Ben 15 gün önce gördüğüm lüzum üzerine istifa dilekçesi vererek ayrıldım” ifadelerini kullandı.

Hüseyin Çelik, dün Twitter üzerinden yedi maddelik bir açıklama yayınlayan ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yakın bazı kişileri eleştiren Bülent Arınç’ın tweet’lerini retweet’lemişti.

Kategoriler

Güncel GündemYazar Hakkında