Suriyeli bebek açlıktan öldü

Suriyeli sığınmacı Nesrin Berdoş’un 1 yaşındaki bebeği Garam, besin yetersizliğinden ve soğuktan Adana Otogarı’nda öldü.

Halep kentindeki iç savaştan kaçıp yürüyerek Hatay'a, oradan da İstanbul'a gitmek üzere Adana otogarına gelen 33 yaşındaki Nesrin Berdoş'un 1 yaşındaki bebeği Garam, besin yetersizliğinden ve soğuktan hayatını kaybetti.

DHA’nın haberine göre, Adana Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, merkez Seyhan İlçesi'ndeki otogarda Suriyeli bir bebeğin öldüğü ihbarını aldı. Otogara gelen polis, bekleme salonundaki bir koltukta kız bebeğin cesedini buldu. Sağlık ekiplerine haber veren polis, çevrede bulunan bir Suriye vatandaşı aracılığıyla anne Nesrin Berdoş ile konuştu. Bebeğinin yanında oturan ve gözyaşı döken anne Berdoş, Halep'ten yürüyerek Hatay'a, oradan da İstanbul'a gitmek üzere akrabalarıyla Adana'ya otobüsle geldiklerini anlattı. Babası Suriye'deki iç savaşta hayatını kaybeden Garam bebeği otogara gelen sağlık ekipleri, ambulansla Adana Adli Tıp Kurumu’na götürdü. Yapılan ilk incelemede Garam bebeğin besin yetersizliği ve soğuğa bağlı olarak yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Kategoriler

Türkiye GündemYazar Hakkında