Bağlar'da sokağa çıkma yasağı ve çatışma

Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi’nde dün gece 03.00’ten itibaren sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Çatışmalarda bir polis ve 3 YPS'li öldü.

Diyarbakır’ın Bağlar İlçesi’nin Kaynartepe Mahallesi’nde saat 03.00’dan beri sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Dün geceden beri ilçede yaşanan çatışmalarda bir polis ve üç YPS (Sivil Savunma Birlikleri) üyesinin öldüğü açıklandı.

Valilik’ten yapılan sokağa çıkma yasağı açıklaması şöyle:

“İlçemiz Kaynartepe Mahallesinde BTÖ mensuplarınca çukurlar kazılacağı, barikatlar kurulacağı sokaklara patlayıcı yerleştirileceği, terör örgütü tarafından başta okullar, kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşlarımıza ve güvenlik görevlilerimize yönelik saldırı, yol kesme eylemlerinin yapılacağı, patlayıcı madde kullanılacağı, bu şekilde vatandaşlarımızın yaşam ve seyahat güvenliğinin engelleneceği yönünde çeşitli güvenlik birimlerince tarafımıza ciddi istihbari bilgiler ulaştırılmıştır.

“Tüm bu tehlike ve olumsuzlukların giderilmesi, halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması amacıyla güvenlik birimlerimizce gerçekleştirilecek faaliyet esnasında halkın can güvenliğinin sağlanması ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması amacıyla;  Bağlar İlçesi Kaynartepe mahallesinin tamamında 15 Mart 2016 Salı günü 03.00 ‘den geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir.

“Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenliği açısından önem arz etmektedir. Sokağa çıkma yasağının bitim süresi ayrıca duyurulacaktır.”

Kategoriler

Güncel Türkiye GündemYazar Hakkında