Polis merkezinde tecavüz eden komiser yardımcısı tutuklandı

Taksim Polis Merkezi'nde görevli komiser yardımcısı N.K., gece kulübündeki bir kimlik kontrolü sırasında gözaltına alınan P.A'ya karakolun tuvaletinde tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklandı.

Taksim Polis Merkezi'nde görevli komiser yardımcısı N.K, Taksim'de gece kulübünde kimlik kontrolü sırasında gözaltına alınan P.A'ya iki kez tecavüz ettiği gerekçesiyle tutuklandı ve hakkında 18 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı timler, 11 Mart'ta Taksim'de bulunan bir gece kulübünün önündeki bir gruba kimlik kontrolü yaptı. Grup içerisinden bir kadının kimliğinin yanında bulunmaması üzerine Taksim Polis Merkezi Amirliği'ne götürüldü. Buradaki  komiser yardımcısı N.K.'nın genç kadını tazciz ettiği ve iki defa tecavüz ettiği ortaya çıktı.

Genç kadının şikayeti üzerine yapılan kamera kayıtları incelemesinde N.K.'nın tecavüz ettiği ortaya çıkarıldı ve savcılık, komiser yardımcısı hakkında 'nitelikli cinsel saldırı' suçundan işlem yapıp tutuklayarak 18 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

Durumundan şüphelenerek kimlik kontrolü

Vatan Gazetesi'nde yer alan habere göre İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı güven timleri geçen 11 Mart'ta Taksim'de bulunan bir gece kulübü önünde 'durumlarından şüphelendiği' bir arkadaş grubuna kimlik kontrolü yaptı. Bu sırada isminin Özlem A. olduğunu söyleyen bir kişi kimliğinin yanında olmadığını belirtti.

Polis, 26 yaşındaki genç kadının kendileriyle emniyete kadar gelmesini istedi. Emniyet'te genç kadının üzerinden söylediği gibi Özlem A. adına kimlik çıktı. Ancak yapılan araştırma sonrasında genç kadının gerçek isminin P.A. olduğu, Rusya'dan geldiği ve iki yıldır Türkiye'de bulunduğu öğrenildi. P.A. ise polislere pasaportunu çaldırdığını ve bir yıl kadar önce 500 lira karşılığında sahte kimlik temin ettiğini söyledi.

 

İki kez tecavüz etti

Bunun üzerine genç kadın hakkında yasal işlem başlatan polisler P.A.'yı sabaha karşı Taksim Polis Merkezi Amirliği'ne götürdü. P.A. burada komiser yardımcısı N.K.'ya durumu anlattı.

N.K. burada, kadına N.K. genç kadına yakınlaşmaya başlayarak eliyle taciz etmeye başladı. Bunun üzerine P.A. 'Bana bu şekilde davranmanı istemiyorum. Gitmek istiyorum' deyince N.K. 'rahat ol' diyerek cinsel ilişki teklifinde bulundu.

P.A.'nın reddetmesi üzerine ısrar etmeye başlayan N.K. bir süre odadan ayrıldı. Bu sırada P.A. hemen tuvalete gitti. Ancak genç kadının tuvalette olduğunu öğrenerek ardından giden N.K. genç kadınla burada zorla cinsel ilişkiye girdi. Daha sonra P.A.'ya odasına gelmesini söyleyen N.K. genç kadına 'Odamda ilişkiye girmedik. Hadi burada da birlikte olalım' diyerek ikinci kez tecavüz etti.

Kamera kayıtları incelendi

P.A. ifadelerinde, N.K'nın daire sorumlusu olduğunu bildiğinden kendisine kimsenin inanmayacağını, zor durumda kalacağını belirterek bu nedenle sesini çıkaramadığını ifade etti. N.K.'nın kendisine iki defa tecavüz ettikten sonra, 'Sen burada keyfine bak. Ben yukarıya yatmaya gidiyorum' diyerek odadan çıktığını anlattı.

Daha sonra nezarethaneye giden P.A. 13 Mart akşamında bir arkadaşına durumu anlattı. Arkadaşı da bunun üzerine şikayette bulununca yapılan aramalarda N.K.'nın aracında 10 adet prezarvatif bulundu. Yapılan kamera incelemelerinde de şüpheli N.K'nın genç kadınla kadınlar tuvaletine girdiği bir müddet sonra buradan çıkarak birlikte odaya girdikleri tespit edildi.

Komiser yardımcısı N.K. suçlamaları reddetti. Olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan savcılık Komiser N.K. hakkında 'nitelikli cinsel saldırı' suçundan işlem yapıp tutuklayarak 18 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. N.K. önümüzdeki günlerde Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak. 

(Kaynak: Vatan)