Valerie Boyer hedef tahtasında

Fransa parlamentosunda Ermeni soykırımının reddedilmesine ceza veren yasanın kabul edilmesinin ardından yasanın mimarı olarak görülen Marsilya Milletvekili Valerie Boyer, saldırıların hedefi haline geldi.

 

Boyer, tasarının kabul edilmesinden sonra kendisine ve ailesine yönelik ölüm tehditleri aldığını açıkladı. Fransız BFMTV televizyonuna telefonda konuşan Boyer, “Tasarının kabul edilmesi sonrasında ölüm, tecavüz ve taciz tehditleri alıyorum hakarete uğruyorum, sahip olduğum her şeyi mahvedeceklerini söylüyorlar. Çok kötü şoktayım. Kişisel tehditlerin yanı sıra milletvekili kimliğime de saldırılıyor. Ayrıca ailem ve çocuklarım da bu tehditlerin hedefinde. Fransız makamlarına dava açacağım” diye konuştu. 

Yasanın ardından Fransa’ya tepkiler konusunda ve Ermeni Soykırımı’nın Türkiye basınında yer alış şeklini irdeleyen medya etiği ve haber dili tartışmaları yapıldı. Boyer konusunda ise bazı ana akım medya kuruluşlarının yasayı Fransa Ulusal Meclisi’nin gündemine taşıyan Valerie Boyer’i  açık hedef haline getirdiği gözlendi.

Kişisel internet sitesi de Türk hackerlar tarafından hacklenen Boyer, tehditlerle ilgili suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

 

Kategoriler

Güncel Türkiye