Kadın sanatçılardan Mor Çatı'yla dayanışma sergisi

Mor Çatı'nın çağrısıyla 30 kadın sanatçının bir araya geldiği “İki Soluk Arası Dayanışma” sergisi bugün Kadıköy’de açılıyor. Sergiyi 24 Mart’a kadar ziyaret etmek mümkün olacak.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne yaklaşırken Mor Çatı bu kez de kadın sanatçılar ile bir dayanışma ağı kuruyor.

Mor Çatı’nın küratör ve sanatçı Arzu Yayıntaş’ın desteğiyle yaptığı çağrıya cevap veren 30 kadın sanatçının Mor Çatı’ya bağışlanan eserlerin sergilenip, satışa sunulacağı “İki Soluk Arası Dayanışma” Sergisi 24 Şubat -24 Mart 2017 tarihleri arasında Zapata Moda’da izleyici ile buluşacak.

Mor Çatı’ya destek olan sanatçılar Arzu Yayıntaş, Ayşecan Kurtay, Azra Deniz Okyay, Balca Ergener, Beyza Boynudelik, CANAN, Çiğdem Yılmaz, Didem Ünlü, Elif Varol Ergen, Ekin Saçlıoğlu, Fulya Çetin, Gözde İlkin, Gülçin Aksoy, Güneş Terkol, H.Berrin Simavlıoğlu, Işıl Güleçyüz, Lara Ögel, Nalan Yırtmaç, Neriman Polat, Nurcan Gündoğan, Özgür Çimen, Özlem Şimşek, Peri Demirbaş, Sevil Tunaboylu, Şafak Şule Kemancı, Tuse Tamer, Ülgen Semerci, Yasemin Özcan, Yeşim Ağaoğlu, Zeyno Pekünlü.

Sanatçılardan kimisi Mor Çatı yararına orijinal işini bağışlarken kimisi de kartpostal satışı için eserinin kullanım hakkını verdi.

Sergide, bağışlanan 24 orijinal eserin yanı sıra 20 eser de kartpostal formatında basılıp satışa sunulacak. Kartpostallar sergi sonrasında Mor Çatı ürünleri arasında yer alarak Dayanışma Merkezi’nden satılmaya devam edecek ve böylece kadın sanatçılar ile Mor Çatı arasında kurulan dayanışma, kadına yönelik şiddetle mücadele tarihinde kalıcı olarak yerini almış olacak.

Serginin bu akşamki açılış programı şöyle:  

19.00 Karşılama
19.30 Açılış Konuşması
19.45 Kısa Film Gösterimi:  “Sulukule Mon Amour” Azra Deniz Okyay
20.00 Kokteyl
Yer: Zapata Moda, Caferağa Mahallesi, Şevki Bey Sokak, No: 31/A, Kadıköy, İstanbul

Sergi, 24 Şubat-24 Mart 2017 tarihleri arasında Kadıköy’deki ‘Zapata Moda’da görülebilir.

Kategoriler

Kültür Sanat Sergi

Etiketler

Mor Çatı


Yazar Hakkında