Ermenistan-Türkiye Gençlik Senfoni Orkestrası konseri bu akşam

Şef Cem Mansur'un yöneteceği, Ashot Khachatourian'ın ise solist olarak katılacağı Ermenistan-Türkiye Gençlik Senfoni Orkestrası Konseri, yarın Boğaziçi Üniversitesi Garanti Kültür Merkezi'nde saat 20.00'de başlayacak.

Ermenistan-Türkiye Senfoni Orkestrası, ilk defa 2010 yılında Anadolu Kültür ve Boğaziçi Üniversitesi desteği, şefler Cem Mansur ve Nvart Andreasyan'ın girişimiyle bir araya geldi ve Boğaziçi Üniversitesi, Büyükada ve Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda üç başarılı konser verdi.

Almanya ve Türkiye Dışişleri Bakanlıkları, Boğaziçi Üniversitesi, Enka Kültür Vakfı, Anadolu Kültür, Tower Turizm ve Fineco desteğiyle 18-23 yaş arası gençlerden oluşan gençlik orkestrası, Beethoven, Alexander Spendiaryan ve Ferit Tüzün'ün eserlerini seslendirecek.

Orkestra Berlin yolcusu

Ermenistan-Türkiye Senfoni Orkestrası 3 Ağustos'ta ise Konzerthaus Berlin salonunda bir konser verecek.

Cem Mansur yönetiminde Ludwig van Beethoven'ın ağırlıklı bir repertuvarın sergileneceği konser, Young Euro Classic, 'Müzik birleştirir“ sloganı altında gerçekleştiriliyor. Bu etkinlikle iki ülke insanları arasındaki işbirliğini desteklemeyi hedefliyor. Konser saat 20.00'de başlayacak.

 

 

Kategoriler

Kültür Sanat Müzik