Dink Cinayeti Davası'na 11 Haziran'da devam edilecek

Hrant Dink Cinayeti Davası önümüzdeki hafta devam edecek. Kamu görevlilerinin yargılandığı davada önümüzdeki hafta eski İstanbul Valisi Muammer Güler ile MİT personelinin tanık olarak dinlenmesi bekleniyor.


Hrant Dink Cinayetine Davası'nda yeni celse 11-12-13 Haziran tarihlerinde Çağlayan Adliyesi'nde gerçekleşecek. Üç gün sürecek yeni celsede cinayetin işlendiği dönemde İstanbul Valisi olan Muammer Güler ve dönemin MİT bölge personelinin tanık olarak dinlenmesi bekleniyor. 

Mahkeme heyeti  14 Mart'ta yapılan son duruşmada  eski İstanbul Valisi Muammer Güler'in yanı sıra Adem Sağlam, Mustafa Kuletaş, Muhammet Kırmacı, Emre Altuntaş, Recep Koçpınar, Muhammet Bulgur ve Adem Polat'ın da tanık olarak dinlenmesine karar vermişti. 

Mahkeme heyeti ayrıca dönemin MİT personelinin de tanık olarak dinlenmesine karar vermişti.

Bu çerçevede Hrant Dink ile 24 Şubat 2004 tarihinde İstanbul Valiliği'ndeki görüşmeyi organize edenlerden biri olan dönemin MİT İstanbul Bölge Başkanı Hüseyin Kubilay Günay ile, söz konusu görüşmeye katılan MİT İstanbul Bölge Başkan Yardımcısı Özel Yılmaz, MİT görevlisi Handan Selçuk ile İstanbul Vali Yardımcısı Ergun Güngör'ün tanık olarak ifade vermesi bekleniyor. 

Duruşma öncesi Hrant'ın Arkadaşları grubu da adalet nöbetine devam etmek üzere 11 Haziran günü saat 10.00'da Çağlayan Adliyesi C kapısı önünde buluşma çağrısı yaptı. 

Kategoriler

Genel


Yazar Hakkında

1985 doğumlu. Güncel politika, insan hakları, azınlık mülkleri ve Kürt meselesi üzerine haberler yapıyor. Musa Anter Gazetecilik Ödülleri 2008 yılı en iyi haber ödülü sahibi.