Dink Cinayeti Davası: MİT görevlilerinin dinlenmesi talebi reddedildi

Kamu görevilerinin yargılandığı Hrant Dink Cinayeti Davası devam ediyor. Mahkeme Hrant Dink ile İstanbul Valiliği'nde görüşme yapan MİT görevlilerinin dinlenmesi talebini reddetti. Cinayet işlendiği sırada İstanbul Bölge Müdürü olan Ahmet Köksoy’un tanık olarak dinlenmesi için MİT'e yazı yazılmasına karar verildi.

Hrant Dink Cinayeti Davası'na İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam ediliyor. Celse 8 ve 9 Temmuz'da da sürecek. Üç günlük celsede yine tanıkları dinleniyor.

Bugünkü oturumda dönemin Fox tv çalışanı Soner Dabağ ve İstanbul jandarmasından Ali Okur’un tanık olarak ifadeleri dinlenildi.

Dink ailesi avukatlarının Hrant Dink ile İstanbul Valiliği'nde görüşen MİT görevlilerinin dinlenmesi talebi ise reddedildi.

Avukat Hakan Bakırcıoğlu görüşmeye katılan H. Kubilay Günay, Özel Yılmaz, Handan Selçuk’un tanık olarak dinlenmesini talep etmişti. Mahkeme isteği uygun görmüş ve MİT'e yazı yazılmıştı. Ancak mahkemenin yazdığı yazıya MİT'ten yanıt gelmedi. 

Bugünkü duruşmada avukat Hakan Bakırcıoğlu talebi yineledi. Ancak mahkeme heyeti, talebi reddetti. Cinayet işlendiği sırada İstanbul Bölge Müdürü olan Ahmet Köksoy’un tanık olarak dinlenmesi için MİT'e yazı yazılmasına karar verildi. 

Bu arada Hrant Dink Cinayeti Davası'na bakan 14. Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti Başkanı bir kez daha değişti. Mahkeme 5. heyet başkanı ile yola devam ediyor. Bugünkü mahkemeye eski 37. Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti Başkanı Akın Gürlek başkanlık etti.. 

Kategoriler

Güncel