Ermenistan: Stepanakert'e saldırı düzenlendi

Ermenistan ve Karabağ yetkilileri Karabağ'ın başkenti Stepanakert'in top ve füze ateşi altında olduğunu açıkladı. Azerbaycan ise saldırı düzenlemediği yönünde açıklama yaptı.

Karabağ yetkilileri Karabağ'ın başkenti  Stepanakert'te (Hankendi) sivillerin yaşadığı bölgelere  gün içinde ve saat 21:30 civarında Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri tarafından saldırı düzenlendiğini açıkladı. 

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Anna Naghdalyan da Twitter hesabından yaptığı açıklamada Stepanakert ve diğer kentlerin topçu saldırısı altında olduğunu söyledi. 

Azerbaycan Savunma Bakanlığı saldırıda bulunmadıklarını ve ateşkese uyduklarını açıkladı. 

öte yandan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Hocavend yöresine bağlı Dolanar ve Bunyadlı köyleri, Cebrail yöresine bağlı Dağ Tumas, Nusus, Khalafli, Minbaşili, Veysallı köyleri, Zangilan bölgesine bağlı Vanadlı ve Mirzahasanlı köyleri ile Zilanlı, Kürt Mahrizli, Muganli ve Alaguradlı köylerinin Azerbaycan ordusu tarafından kontrol altına alındığını söyledi. 

Ermenistan, bugün öldürülen 27 askerin daha ismini açıkladı. Böylece Ermenistan ve Karabağ  tarafındaki toplam askeri kayıp 927'ye ulaştı. Azerbaycan asker kaybı hakkında resmi açıklama yapmıyor. 

Kategoriler

Güncel