Neşet Ertaş son yolculuğuna uğurlanıyor

Dün vefat eden sanatçı Neşet Ertaş'ın cenazesi, memleketi Kırşehir'e getirildi. Ertaş son yolculuğuna uğurlanıyor.

Halk müziği bestecisi, söz yazarı, yorumcu, halk ozanı Neşet Ertaş'ın cenazesi, hastaneden alındıktan sonra ilk olarak İzmir'de yaşadığı Karabağlar ilçesi Yunus Emre Mahallesi'ndeki evinin bulunduğu sokağın yakınından geçirildi. Daha sonra havayoluyla Ankara'ya getirilen cenazeyi, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Neşet Ertaş'ın oğlu Hüseyin Ertaş, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel ve kalabalık bir grup karşıladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, burada gazetecilere, ''Bütün kalbimle şuna inanıyorum, sesiyle, sazıyla, sözüyle, şiiriyle, duygularıyla, muhayyilesiyle ülkelerin, toplumların kültür yaşamına büyük eserler katmış insanlar sadece bu yalan dünyadan ayrılırlar, ölmezler'' dedi.

Ankara'dan yola çıkarılan Ertaş'ın cenazesi  Kırşehir'de Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna konuldu.

Cenazenin hastaneye getirilişi sırasında konvoya Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, AK Parti Kırşehir Milletvekili Muzaffer Aslan, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ertaş'ın oğlu Hüseyin Ertaş ve yakınlarının da bulunduğu çok sayıda araç eşlik etti.

Ertaş'ın cenazesinin Kırşehir'e getirildiği esnada belediye hoparlörlerinden türküler çalmaya devam etti.

Ertaş'ın oğlu Hüseyin Ertaş ise ''Bütün sevenleri sağ olsun, var olsun. O bizden çıktı artık'' diye konuştu. Ertaş, gösterilen ilgiden dolayı da teşekkür etti.

Cenaze törenine Erdoğan ve Kılıçdaroğlu da katıldı

Ertaş'ın cenazesi, buradan konvoy eşliğinde Kırşehir'e ulaştırıldı. Ertaş'ın cenazesi Kırşehir Ahi Evran Camisi'nde ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Cenaze törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katıldı.

Kırşehir'de ana cadde ve sokaklardaki birçok iş yerinin camlarına üzerinde ''Ağla sazım, ağlanacak zamandır'', ''Seni unutmayacağız'' ve ''Kırşehir öksüz kaldı'' yazılı Neşet Ertaş'ın posterleri asıldı.

Ertaş'ın cenazesi, Ahi Evran Camii'nde ikindi namazının ardından kılınacak cenaze namazıyla babası Muharrem Ertaş'ın yanına defnedildi.