Duruşmada karar bekleniyor

Verilen ilk aranın ardından Tuncel savunmasına devam etti ve bitirdi. Cevap hakkıyla söz alan Yasin Hayal, mahkeme heyetini çirkin sözlerle tehdit etti. Verilen aranın sonrasında mahkeme heyetinin kararını açıklaması bekleniyor.

Verilen aranın ardından savunmasına devam eden Erhan Tuncel;

Ben ne Dink’in duruşmalarına katıldım, ne kendisini valilikte tehdit ettim ne de gidip Hrant Dink’in kafasına sıktım. Ben azmaettiriciysem Yasin’i bulsunlar diye polisi azmettirdim. Merhumun eşi yok ama toprağı bol olsun. Bu yolda bir istikbal, bir aile, bir gençlik yitirdim. Vatan sağolsun.” diyerek savunmasını bitirdi.

Devam eden duruşmada tutuksuz yargılanan tüm sanıklar, sırayla beraatlarını istedi.

Hayal mahkemeyi tehdit etti

“Erhan tuncelin hakkımdaki asılsız iddialarına itiraz ediyorum” diyerek söz alan Yasin Hayal, 'Ergenekon Terör Örgütü'yle bağlantılı olmadığını söylerken mütalaayı hazırlayan savcıya yönelik çirkin ifadeler kullandıktan sonra “Benim kalemimi kıracak mahkeme neymiş görelim bakalım” diyerek mahkeme heyetini tehdit etti.

Mahkemeye karar için ara verildi

1 saat içersinde davayla ilgili kararın açıklanması beklenen duruşmanın ardından, sosyal medyaya yansıyan bilgilere göre “Hrant’ın Arkadaşları”nın Beşiktaş Adliyesi önünde toplanarak Agos’a doğru bir protesto yürüyüşü düzenlemeyi planladığı ifade ediliyor.

 

Kategoriler

Güncel Dink Davası