İğci’yi unuttular, Tuncel köyünde

19 sanıklı 'Dink Suikati' davasında 18 sanık hakkında karar verildiği ortaya çıktı. Mahkemenin sanıklardan biri için hüküm kurmayı unuttuğu anlaşıldı. Unutulan sanık Coşkun İğci’ydi. Beraat ettirilen Erhan Tuncel ise Ağabeyi ve kuzenleri tarafından jandarmadan teslim alınarak Elazığ’daki köyüne götürüldü.

 

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi dün 10 sayfalık bir karar verdi.

Yasin Hayal’e ağırlaştırılmış müebbet, Erhan Tuncel hakkında beraat kararı veren mahkeme heyeti kararında sanık Coşkun İğçi hakkında hüküm kurmayı unuttu. Mahkemenin en kısa zamanda toplanarak İğci hakkında hüküm vermesi bekleniyor.

Hrant Dink cinayeti davasında azmettirmekle suçlanırken beraat ederek tahliye olan Erhan Tuncel’in, öğrenci affından yararlanarak tekrar üniversiteye döndüğü ve halen öğrenci olduğu için askere alınmadığı öğrenildi.

Dink davasından beraat eden Tuncel, tahliye edildi. Tekirdağ F Tipi Cezaevi’nden tahliye edilen Tuncel, jandarma tarafından Terkirdağ İl Jandarma Komutanlığı’na götürüldü. 1981 doğumlu Tuncel’in askerlik durumu gözden geçirildi. Tutuklandığı zaman Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü 4. sınıf öğrencisi olan Tuncel'in geçtiğimiz aylarda çıkan öğrenci affıyla yeniden üniversiteye kayıt yaptırdığı ortaya çıktı. Af çıkmasının ardından Tuncel’in avukatı aracılığıyla okuluna dönmek için yaptığı başvurunun kabul edildiği öğrenildi. Öte yandan Tuncel’in avukatı Erdoğan Soruklu, müvekkilinin jandarmadan ağabeyi ve kuzenleri tarafından alınarak memleketi Elazığ'ın Keban İlçesi Altınyaka Köyü'ne götürüldüğü öğrenildi.

 

Kategoriler

Güncel Dink Davası