Erdoğan: Dink davası dehlizlerde kaybolmaz

Başbakan Erdoğan, beş yıl süren yargılama süreci sonrasında iki gün önce karara bağlanan ve büyük infiale neden olan Hrant Dink davası için 'Dink davası geçmişte olduğu gibi Ankara'nın derin dehlizlerinde kaybolmaz.' dedi

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi Hak Sahibi Kura Çekimi yaptığı konuşmada, gündemdeki önemli konulara değindi.

Başbakan Erdoğan, konuşmasında Hrant Dink davasına büyük yer verdi. 

Yaklaşık beş yıl süren iki gün önce karara bağlanan Hrant Dink davası için 'Dink davası geçmişte olduğu gibi Ankara'nın derin delhizlerinde kaybolmaz.' dedi. 

'Kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz. Hiç bir komplo gizli kalamaz.' diyerek aslı Ermenice olan Sarı Gelin şakısına göndermede bulunan Erdoğan '6 farklı dilde aynı ezgiyle söylenen sarı gelin türküsünü Şişli'de sıkılan bir kurşun susturamaz' diye konuştu. 

Erdoğan, konuyla ilgil yaptığı açıklama şöyle konuştu: 'Hükümet olarak yürütme olarak bugüne akdar sorumluluğumuz neyse hakkıyla yerine getirmenin içinde olduk. Bundan sonra da gerekeni yapacağız. Şuanda sağda solda yazı yazanlar konuşurken hükümete konuşurken kendilerine bir çekidüzen versinler de konuşsunlar. Bu bir faili meçhul olmamıştır. 32 saatte fail bulunmuştur. Bu ülkede yargı ne isterse yürütme anında gereğini yapar. Bu ülkenin bir yasama yürütme yargı erki olduğunu herkesin bilmesi lazım. Kimse hükümet yargılama yapıyormuş gibi faturayı hükümete kesemez. Hükümetin süreçlere müdahale etmesini isteyenlerde yanlış yapar. AK Parti'nin AK'lığına kimse leke süremez. Dink davasında da süreç tamamlanmamış. Devam eden bir süreç var. Temyiz aşamasında yargı gereğini yapacaktır'

 

 

Kategoriler

Güncel Dink Davası