Kılıçdaroğlu: Türkiye'de Adalet Yok

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin mahkemece verilen kararı değerlendirirken, 'Türkiye'de adalet yok.'Hukukun üstünlüğü' diye bir kavram sadece kitaplarda yazılı.' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin mahkemece verilen kararı değerlendirirken, 'Türkiye'de adalet yok. 'Hukukun üstünlüğü' diye bir kavram sadece kitaplarda yazılı. Yargının kendi içindeki tartışmalar bile olayın vahametini gösteriyor. Yargının bağımsız ve tarafsız olması çok önemli. Tarafsızlığını ve bağımsızlığını kaybetmiş bir yargı adalet dağıtamaz' dedi.

Kılıçdaroğlu, Gebze'deki Marmara Nakliyeciler Terminali'ni ziyaret ederek, kamyoncuların sorunlarını dinledi.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin mahkemece verilen kararı nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

'Türkiye'de adalet yok. 'Hukukun üstünlüğü' diye bir kavram sadece kitaplarda yazılı. Yargının kendi içindeki tartışmalar bile olayın vahametini gösteriyor. O nedenle yargının bağımsız ve tarafsız olması çok önemli. Tarafsızlığını ve bağımsızlığını kaybetmiş bir yargı adalet dağıtamaz. Savcıların olaya müdahil olması lazım. 'Örgüt var' deniliyor. Bir başka kesim 'Yok' diyor. Parasız eğitim isteyen üniversite öğrencilerini örgütlü diye alıyorsunuz aylarca hapiste tutuyorsunuz. Cinayet işleniyor, Trabzon'dan Ankara'ya kadar uzanan bir süreç var. O sürecin içinde pek çok kamu görevlisi var ama ortada örgütü bulamıyorsunuz. Böyle adalet olur mu?'

 

Kategoriler

Güncel Dink Davası