Kozinoğlu kalp krizinden ölmedi

Adli Tıp Kurumu'nun ön inceleme raporlarına göre, eski MİT üyesi Kozinoğlu'nun cezaevindeki ölümünün nedeni kalp krizi değil. Ergenekon davasının kilit isimlerinden Kozinoğlu'nun ölümüne dair şüpheler artıyor. Herhangi bir kalp krizi belirtisine rastlamayan Adli Tıp başka testler üzerinde çalışıyor.

Adli Tıp Kurumu'nda yapılan ön incelemenin sonuçlarına göre, Silivri Cezaevi'nde hayatını kaybeden eski MİT üyesi Kaşif Kozinoğlu'nun ölüm nedeni kalp krizi değil. İncelemelerde herhangi bir kan pıhtısının kalp damarlarını tıkamadığı görüldü.

Kalp krizinden ölmediği tespit edilen Kozinoğlu'nun ölümünde cinayet şüphesi artıyor. Adli Tıp şimdi de zehir taraması yapılacağını bildirdi.

Devletin 'gizli' belgelerini Oda TV'ye sızdırmakla suçlanan ve MİT'in karakutusu olduğuna inanılan Kozinoğlu, 10 Mart 2011'de Silivri Cezaevi'ne gönderilmişti. Oda TV davasının kilit isimlerinden olarak görülen Kaşif Kozinoğlu hakim karşısına çıkmasına 13 gün kala hayatını kaybetti. Adli Tıp Kurumu'nun raporu ilk söylenenlerin aksine kalp krizinden ölmediğini gösteriyor.

Otopside doku örneklerini inceleyen Adlî Tıp uzmanları 'kalp krizi' vakalarında rastlanan temel verilerin tespit edilemediğini söyledi. Damarlarda darlık olduğu fakat bunun kriz geçirtecek kadar ciddi olmadığı belirlendi. Herhangi bir kan pıhtısının damarları tıkamadığı görüldü. Bununla birlikte, kriz vakalarının en önemli sonucu sayılan kalp dokusu ölümüne de rastlanmadı. Bu sonuçların üzerine 2. aşamada, alınan örnekler üzerinde zehir taraması yapılacak.

Emekli asker  Kozinoğlu,  emekli Albay Hasan Atilla Uğur ve Hasan Ataman Yıldırım'la aynı koğuşta kalıyordu. Ergenekon davasında 'gizli tanık' olduğu ileri sürülen Kozinoğlu, 12 Kasım 2011'de, hakim karşısına çıkmasına 13 gün kala şüpheli bir şekilde hayatını kaybetti.
 

Kategoriler

Güncel Türkiye Gündem