Erhan Tuncel: "Herhangi bir röportaj vermedim"

Erhan Tuncel'in Ulusal Kanal TV ile yaptığı söylenen röportaja dayandırılarak Aydınlık gazetesinde verilen haberin gerçek olmadığı ortaya çıktı. Tuncel'in avukatı haberin hayal ürünü olduğunu belirtirken; 'Söz konusu haber Aydınlık gazetesinin Dink cinayetinde ki rolünün bir devamıdır' ifadesinde bulundu.

Aydınlık gazetesinde önceki gün yer alan Hrant Dink davasından beraat eden Erhan Tuncel röportajının gerçek olmadığı belli oldu.

Gazetenin Erhan Tuncel ile herhangi bir görüşme yapmadığı haberde yer alan açıklamaların hayal mahsulü olduğu belirtildi. Aydınlık gazetesinin dün manşetinden verdiği 'Alparslan Arslan'ın ailesini tanıyorum' başlıklı habere Erhan Tuncel'in avukatı Erdoğan Soruklu'dan yalanma geldi. Erhan Tuncel avukatı Soruklu aracılığıyla Aydınlık gazetesi ve Ulusal Kanal'a gönderdiği tekzip metninde 'Gazetenize veya televizyonunuza herhangi bir röportaj vermedim' dedi.

Tuncel avukatı Soruklu aracılığıyla, Aydınlık'a gönderdiği tekzip metninde 'Şahsımdan izinsiz ve gizli kamera ile çekilen fotoğraf dışındaki bütün unsurlar hayal ürünü ve gerçekdışı ve çarpıtmadır.' dedi. Söz konusu tekzip metninde:

'03.02.2012 tarihinde aydınlık isimli gazetede yer alan şahsımla ilgili haber tümüyle gerçekdışıdır. Haberde geçen üçüncü şahıslarla ilgili beyanlar gerçekdışıdır. Haber içeriği şasıma ait olmayan bazı düşüncelerin şahsımla ilişkilendirilerek kamuoyuna sunulması ve kamuoyunun be şekilde yanıltılmasına yöneliktir. Şahsımdan izinsiz ve gizli kamera ile çekilen fotoğraf dışındaki bütün unsurlar hayal ürünü ve gerçekdışı ve çarpıtmadır. Ayrıca kişlik haklarıma saldırı niteliğindedir. Gazetenize veya televizyon kanalınıza bir röportaj vermedim.' Dedi

Tuncel'in avukatı Soruklu, müvekkilinin takip edilerek rahatsız edildiğini açıkladı. Soruklu, 'Gazetede yer alan haber kesinlikle hayal mahsulüdür. Müvekkilimin ne Aydınlık Gazetesine nede Ulusal kanala herhangi bir açıklama yapmamıştır. Söz konusu haber Aydınlık gazetesinin Dink cinayetinde ki rolünün bir devamıdır. Haberde müvekkilime dayandırılan ifadeler yalandır. Müvekkilim takip edilerek bindiği otobüste rahatsız edilmiştir.' Açıklamasında bulundu. Tuncel, haberle ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.

Aydınlık gazetesinde yer alan haberde Hrant Dink'in öldürüldüğü davada hakkındaki suçlamalardan beraat eden Erhan Tuncel, Danıştay saldırısının faili olarak nitelendirildi. Aydınlık gazetesinde yer alan ve Erhan Tuncel'in açıklamalarına dayandırılan haberde 'Elazığ'ın Keban ilçesinden olan Erhan Tuncel, Karakoçanlı Alparslan Arslan'ı tanıyıp tanımadığı sorusuna ise şoke eden bir yanıt verdi. Tuncel, 'Alparslan'ı birebir tanımam ama ağabeyim tanır. Ben sadece ailesini tanırım, iyi ahlaklı insanlardır' dedi.' İfadeleri yer aldı. Tuncel'in avukatı Erdoğan Soruklu söz konusu haberi yalanladı.