Vali Mutlu’dan tatil açıklaması: Önce kar yağsın, sonra bakarız

İstanbul Valisi Mutlu, “Şayet eğitim-öğretimi engelleyecek düzeyde bir kar yağışı varsa, elbette ki gereğini o vakit düşünürüz” dedi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu İstanbul Ticaret Odası’nda düzenlenen İstanbul Kalkınma Ajansı 10. Kalkınma Kurulu Toplantısı öncesi gazetecilerin kentte beklenen kar yağışına ilişkin sorularını yanıtladı.

“İstanbul’a kar haberi gelince, okullar tatil olur mu beklentisi içine girmemek gerektiğini” söyleyen Mutlu, şöyle devam etti:

“Önce kar yağsın, sonra bakarız. Şayet eğitim-öğretimi engelleyecek düzeyde bir kar yağışı varsa, elbette ki gereğini o vakit düşünürüz. Meteoroloji, özellikle Çarşamba ve Perşembe günü kar yağışının kuvvetli olacağını ifade ediyor. Takip edeceğiz, duruma göre bunları değerlendireceğiz.

Anadolu yakasından biraz daha kuvvetli kar yağışı bekleniyor, Avrupa bölümünde değil. Dolayısıyla İstanbul genelini nasıl etkileyecek, yoğunluk ne olacak? Tedbirlerimiz çok iyi. Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere Karayolları, yolların trafiğe açık tutulması noktasında bütün ana arterler, bütün sokaklar itibarıyla trafiği düzenli hale getirebilmek için de çok ciddi hazırlık yaptı. O bakımdan önemli bir sorun olmayacak.”

Mutlu, sürücüleri, kar lastiği takmaları ve zincir, çekme halatı gibi arabalarda mutlaka bulunması gereken malzemeleri taşımaları konusunda uyararak, “Toplu taşıma vasıtalarını yoğunlukla kullanıp trafiği rahatlatalım. Bütün bu tedbirleri iyi yürütebildiğimiz takdirde ortaklaştığımızda İstanbullular ile kamu kuruluşları inşallah kışı gayet iyi geçireceğiz diye düşünüyoruz” diye konuştu. 

Kategoriler

Güncel Yaşam