Taksim'de büyük provokasyona polis engel olmuş

Pazar günü Taksim'de Ermenilere karşı ırkçı ve nefret söylemi içeren pankartlar taşıyan grubun, kendilerine Genç Atsızlar ismini veren ve sosyal medya üzerinden bir araya gelen grup olduğu söyleniyor. Grubun Ermeni adreslerine olası bir saldırısının polis tarafından engellendiği öğrenilirken 4 kişinin ise göz altına alındığı belirtildi.

Fotoğraf: Erhan Arık

Taksim'de Hocalı katliamının 20. yılı anması için tertip edilen mitingi Ermenilere karşı ırkçılık ve nefret söylemi buluşmasına çeviren grubun genç Atsızlar grubu olduğu söyleniyor. Cihan haber ajansına dayandırılan habere göre sosyal medya üzerinden bir araya gelen grubun özellikle Bursa, Ankara ve İstanbul'da etkin oldukları öğrenildi. Taksim'de tartışmalı afişi asıp slogan atanların grubun Ankara kolundan olduğu iddia edilirken, grubun Bursa'dan gelen üyeleri Agos Gazetesi ve Ermenilere ait yerlere saldıracakları istihbaratı çerçevesinde polis tarafından engellendi.

Polis grubu İstanbul'da durdurdu

Bursa'da örgütlendiği iddia edilen grup hakkında Ermenilere ait yerlere saldıracakları istihbaratıyla polis harekete geçti. Taşkınlık yapacağı düşünülen grup İstanbul'a giriş sırasında durduruldu. Kimlik kontrolünden geçirilen grubun Taksim'i karıştırması kontrollü bir şekilde engellendi.

Nihal Atsız’ın oğlu Yağmur Atsız: ‘Özbeöz Ermeniyim’

Öte yandan gruba ilham kaynağı olduğu söylenen Nihal Atsız’ın oğlu Yağmur Atsız Star’daki köşesinde “Ben Ermeniyim!” başlıklı bir yazı kaleme aldı. Yazının son paragrafı ise şöyle;

“Taksim’de Hocalı Katliâmı’nı yâhut Soykırımını anmak üzere toplanan kalabalık “piç”kelimesini aşağılama bağlamında kullandığına nazaran, isim vermeyelim, milliyetçilikleri ve muhâfazakârlıkları müseccel bâzı tanınmış yazarlar son birkaç gündür meseleyi biraz da Ermeniler nokta-i nazarından değerlendirilmeli tezini savununca onların “statüsü” acabâ ne oluyor bu canlı türünün nazarında?

İkincisi, eğer “senin” katliâmın “benim” katliâmım şeklinde bir ayrım yapmamak, dünyâdaki en “ayıb” şeylerden biri olduğunu kabûl etdikleri “Ermenilik” ise BEN DE ERMENİYİM, hem de sapına kadar ÖZBEÖZ ERMENİYİM!

Var mı bir diyeceğiniz, a odun kafalılar?”

Kategoriler

Güncel Türkiye