Pozantı muhabiri gözaltında

KCK operasyonları kapsamında Adana ve İstanbul'da çok sayıda adrese baskın yapıldı. Dicle Haber Ajansı'nın bürosuyla Gülbahçesi Demokratik Kültür ve Dayanışma Derneği'nin de dahil olduğu birçok adrese düzenlenen baskınlarda, aralarında Pozantı Cezaevi'ni haber yapan muhabir ve açlık grevi yapanların da olduğu 25 kişi gözaltına alındı.

Adana ve İstanbul'da düzenlenen KCK operasyonlarında çok sayıda kişi gözaltına alındı. Pozantı Cezaevi'yle ilgili iddiaları ortaya çıkaran Dicle Haber Ajansı (DİHA) Adana Bürosu'nun üç muhabiri de gözaltına alınanlar arasında.

Adana'da Dağlıoğlu, Gülbahçesi ile Barbaros mahallelerinde saat 04.00 sıralarında başlayan operasyonda çok sayıda adrese baskın düzenlendi. Operasyona Terörle Mücadele, Özel Hareket ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünden oluşan 500 polis katıldı.

Pozantı Cezaevi'ndeki tecavüz olayıyla ilgili haberi yapan Özlem Ağuş da gözaltına alındı.

Pozantı haberini yapan muhabir gözaltında

Adana'da Pozantı Cezaevi'yle ilgili tüm ülkenin gündemine oturan iddiaları haberleştiren  Dicle Haber Ajansı (DİHA) Bürosu da baskın düzenlenen adresler arasındaydı. DİHA Adana muhabirleri Ali Buluş, Hamdullah Keser ve Özlem Ağuş gözaltına alındı. DİHA bürosu ile muhabirlerin evlerinde yapılan aramalarda bilgisayar hard disklerine el konuldu

Açlık grevi yapanlar gözaltında

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) İlçe başkanlarının yanı sıra BDP'li milletvekillerinin çağrısı üzerine başlatılan açlık grevinin sürdüğü Gülbahçesi Demokratik Kültür ve Dayanışma Derneği'nde de arama yapan ekipler açlık grevindeki yurttaşların da aralarında bulunduğu 25 kişiyi gözaltında.

İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen DİHA muhabiri Hamdullah Keser, el konulan malzemelerin tutanağı imzalatıldıktan sonra serbest bırakıldı.

Etiketler

DİHA