Pozantı mağduru bir kez daha tutuklandı

Pozantı'daki tecavüz ve şiddet olaylarını anlatan mağdur tutuklandı. Adana'da dün (6 Mart Salı) yapılan KCK operasyonları kapsamında, Pozantı'daki tecavüz şiddet olaylarını ortaya çıkaran muhabirle birlikte tecavüzü anlatan çocuk da gözaltına alınmıştı. Bugün çıkarıldığı mahkeme tarafından 'korsan gösteriye katılmak' gerekçesiyle tutuklandı.

Adana'da birçok adrese gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan DİHA muhabirleri Özlem Ağuş ve Ali Buluş'a Pozantı Cezaevindeki tecavüz tecavüzü anlatan T.T adlı çocuk dün sabah gözaltına alındıktan sonra bugün sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı. T.T’nin tutuklama gerekçesi ise korsan bir gösteriye katılmak.

Daha önce 2009 yılında tutuklanıp önce Kürkçüler ardından Pozantı cezaevine konulan T.T, Pozantı’daki tecavüz skandalının deşifre edilmesinde kilit isimlerinden biriydi. Dün sabah saatlerinde Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Dağlıoğlu Mahallesinde evine yapılan baskınla gözaltına alınan T.T çıkarıldığı mahkeme tarafından bu sabah saatlerinde tutuklandı. 

T.T. hakkındaki yakalama kararının iki ay önce çıkarıldığı bildirildi

(ANF)