Haftanın etkinlik takvimi: 12 Eylül - 18 Eylül

Haftanın öne çıkan etkinlikleri…

Ulrich Erben, 'Renklerin Belleği' sergisinden 

KONSER

- Cem Adrian, ‘Şeker Prens ve Tuz Kral’ albümünün şarkılarıyla 13 Eylül Pazar günü saat 17.00’da Kadıköy Halk Eğitim Merkezi'nde konser verecek.

- Piyanist Tuluyhan Uğurlu, 13 Eylül Pazar günü saat 18.00’da Haydarpaşa Tren Garı’nda gün batımı konseri verecek.

- Barış Manço, Cem Karaca ve Bahadır Akkuzu anısına Kurtalan Ekspres tarafından yapılan 'Göğe Selam' albümünün konseri 15 Eylül Pazartesi akşamı saat 21.00’de BKM Mutfak’ta olacak.

- Dünyaca ünlü popstar Lady Gaga, 16 Eylül Salı akşamı saat 17.00’da İTÜ Stadyumu’nda ‘Lady Gaga’s artRAVE: the ARTPOP ball’ turnesi kapsamında konser verecek. 

- Niyazi Koyuncu, ilk solo albümü 'Muço Pa' (Nasıl Yapayım)’dan Türkçe, Lazca Gürcüce, Megrelce ve Hemşince şarkılarıyla 18 Eylül Perşembe akşamı 22.30’da Beyoğlu Hayal Kahvesi'nde sahne alacak.

SERGİ

- Yaşayan en önemli Alman ressamlardan biri olarak değerlendirilen Ulrich Erben, 16 Eylül Salı günü, art ON Istanbul’da kişisel sergisini açacak. Yapıtları önemli kurumsal ve özel koleksiyonlarda yer alan sanatçı ‘Renklerin Belleği’ isimli sergisinde en eskisi 1999, en yenisi 2014 tarihli çalışmalarını sunacak. Sergi 18 Ekim’e kadar görülebilir.

- Pera Müzesi’ndeki, graffitiyi sokaktan müzeye taşıyan ‘Duvarların Dili’ sergisini 16 Eylül Salı günü saat 18.30’da rehberler eşliğinde gezebilirsiniz.

- 1964’teki Rum sürgününün 50. yılında bu trajediyi İstanbul’da düzenlenen etkinlikte çeşitli yönleriyle anlatan ‘20 Dolar 20 Kilo’ sergisinin ikinci ayağı Ankara’da gerçekleşecek. Ankaralılar, sergiyi Mimarlar Derneği (Cinnah Caddesi, 19/3)’nde 16 ile 28 Eylül tarihleri arasında görebilir.

- Genç fotoğraf sanatçısı Berk Demirbaş'ın ilk kişisel sergisi ‘Müstesna Şehir’ 16 Eylül’den itibaren ArkeoPera’da görülebilir.

- Emre Kantaşlı’nın ‘Arındırılmış Kent’ isimli, Emre Özçaylan’ın ‘Akl-ı Paal’ isimli solo sergileri bir arada, 18 Eylül Perşembe günü açılacak. Sergileri 25 Ekim’e kadar Cağaloğlu’ndaki Armaggan Art&Desing Gallery’de görebilirsiniz.

TİYATRO

- 20 yıl öncesinde ve 20 yıl sonrasında, aşkla ilgili değişmeyen açmazlarla dalga geçen  oyun ‘Kadınlar Erkekler İlişkiler ve Çelişkiler’, bu sezon da sahnelenmeye devam ediyor. Oda Tiyatrosu’nun oyununu 13 Eylül Cumartesi akşamı saat 20.30’da Nişantaşı Oda Tiyatrosu’nda görebilirsiniz.

- Londra'da 10 sezon kapalı gişe oynayan komedi oyunu ‘Shakespeare'in Bütün Eserleri - Hafif Kısaltılmış’ı, 16 Eylül Salı günü saat 19.30’da garajistanbul'da izleyebilirsiniz.