İsrail Ermenistan için bir model

Ermenistan Başbakanı Tigran Sarkisyan Yedioth Ahronoth gazetesine verdiği mülakatta; 'Ermenistan, İsrail ile ortak özellikleri paylaşıyor ve İsrail'i trajediyle baş etmek için bir rol model olarak görüyor' dedi. Sarkisyan, 'Ermenistan aynı zamanda Türkiye ve Azerbaycan'la uzatılmış bölgesel anlaşmazlıklarla uğraşıyor” ifadelerini kullandı.

 

Ermenistan Başbakanı Tigran Sarkisyan, Yedioth Ahronoth gazetesine verdiği mülakatta, “Ermenistan, İsrail ile ortak özellikleri paylaşıyor ve İsrail'i trajediyle baş etmek için bir rol model olarak görüyor” dedi. Gazete ise, “Ermenistan, komşu Türkiye'ye gitmek için şimdi daha isteksiz olan İsrailli turistlerin çekmek istiyor” diye yazdı.

Yedioth Ahronoth'a özel bir mülakat veren Ermenistan Başbakanı Tigran Sarkisyan, “Gelecek yıllarda çoğu İsrail'den 3 milyondan daha fazla turisti misafir etmeyi planlıyoruz” diyerek, Ermenistan'ın din turizmi için büyük bir potansiyeli olduğunu belirtti.

Tigran Sarkisyan, “Ermenistan, İsrail ile ortak özellikleri paylaşıyor ve İsrail'i trajediyle baş etmek için bir rol model olarak görüyor. Ermeni halkı Birinci Dünya Savaşı boyunca hala birçok ulus tarafından inkar edilen korkunç bir olay olan soykırımdan dolayı acı çekti. Ermenistan aynı zamanda Türkiye ve Azerbaycan'la uzatılmış bölgesel anlaşmazlıklarla uğraşıyor” ifadelerini kullandı.

Gazete, “Ermenistan, Türkiye ve İran ile karşılıklı çatışma zeminindeki İsrailli turistlere ülkeyi ziyaret etme çağrısı yaptı. Türkiye ve İran'ın sınır komşusu Ermenistan, komşu Türkiye'ye gitmek için şimdi daha isteksiz olan İsrailli turistleri çekmek istiyor” yorumunu yaptı.