Ölümünden birkaç gün önce düğün salonu kiralamıştı

Ahmet Toprakoğlu'nun Adana'daki eniştesi Turgay Kaya, Toprakoğlu'nun 5 yıllık polis olduğunu, 2 yıldır Cizre'de görev yaptığını söyleyip, '5 ay önce nişanlanmıştı, Haziran'da düğünü yapacaktık. Düğün salonunu birkaç gün önce kiralamıştık' dedi.

Ahmet Toprakoğlu'nun Adana'daki eniştesi Turgay Kaya, Toprakoğlu'nun 5 yıllık polis olduğunu, 2 yıldır Cizre'de görev yaptığını söyleyip, '5 ay önce nişanlanmıştı, Haziran'da düğünü yapacaktık. Düğün salonunu birkaç gün önce kiralamıştık' dedi.

Polis memurları Ahmet Toprakoğlu ve Cihangir Ata, Şırnak'ın Cizre ilçesindeki Newroz gösterileri esnasında göstericiler arasında bulunan kişilerin uzun namlulu silahlarla açtığı ateşte ağır yaralandı. Diyarbakır'daki Dicle Üniversite Tıp Fakültesi'ne kaldırılan yaralı polislerlerden Ahmet Toprakoğlu, bu sabah yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. 

'Düğün salonunu birkaç gün önce kiralamıştık'

Enişte Turgay Kaya, Toprakoğku'nun İstanbul'da görev yaptıktan sonra Cizre'ye tayin olduğunu söyledi. Ahmet Toprakoğlu'nun geçen yıl Ebru Akalın ile nişanlandığını ve önümüzdeki Haziran ayında düğün yapmak için hazırlıklara başladıklarını anlatan Turgay Kaya, 'Düğün salonunu birkaç gün önce kiralamıştık. Düğünü yapıp, mutlu bir hayat yaşamayı hayal ediyorlardı. Konya Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden birincilikle mezun olmuştu. Yedek subay olarak askerliğini yaptıktan sonra polislik sınavlarına girip, kazandı. Bir çok yerden iş teklifi almasına rağmen kabul etmedi. Polislik mesleğini çok seviyordudiye konuştu.

Toprakoğlu'nun cenazesi, Diyarbakır'daki törenin ardından öğle saatlerinde helikopterle Adana'ya getirilip, Numune Hastanesi morguna kaldırıldı. 5 çocuk annesi anne Düriye ve baba Cebrail Toprakoğlu, İncirlik Mahallesi'nde büyük oğullarının evinde taziyeleri kabul etti. Ahmet Toprakoğlu'nun ailenin en küçük bireyi olduğu öğrenildi.