‘Puşi davası’ tutuklusu Cihan Kırmızıgül'e tahliye!

Cihan Kırmızıgül, iki yıldır tutuklu olarak yargılandığı ve kamuoyunda 'puşi davası' olarak bilinen davanın 8. duruşması için hâkim karşısına çıktı. Poşu taktığı için ‘terör örgütüne üye olmakla’ suçlanan ve 25 aydır tutuklu olarak yargılanan Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Fakültesi öğrencisi Cihan Kırmızıgül, bugün görülen duruşmada tahliye kararı verildi.

Galatasaray Üniversitesi öğrencisi Cihan Kırmızıgül'ün iki yıldır tutuklu olarak yargılandığı 'puşi davası'nın 8. duruşması bugün saat 11.30’da başlayacaktı ancak saat 13.00'e ertelendi. Çağlayan Adliyesi’nde görülen duruşmada davanın karara bağlanması bekleniyordu. Kırmızıgül'e destek vermek isteyen yüzlerce kişi, sabah erken saatlerden itiraben Çağlayan Adliyesi önünde bir araya geldi. Grup adına basın açıklamasını Galatasaray Üniversitesi'nden Prof. Dr. Yasemin İnceoğlu okudu. Türkçe ve Kürtçe okunan açıklama sonrası kısa bir konuşma yapan Barış ve Demokrasi Partisi İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel de 'Cihan'ı almaya geldik' dedi.

Cihan'ın kardeşi Serhat Kırmızıgül de kalabalığa seslendi. Cihan Kırmızıgül'e destek için gelenler arasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekilleri Melda Onur ve Hüseyin Aygün de bulunuyor. Duruşma saatini bekleyenlere Bandista mini bir konser verdi.

Henüz sonuçlanan duruşmanın ardından Cihan Kırmızıgül için tahliye kararı verildiği belirtiliyor.