DERKENAR

DERKENAR Neden 'The Walking Dead' izliyoruz?

Peki, biz niye ‘The Walking Dead’ gibi zombilerden kaçan insanların hikâyelerini izliyoruz? Aslında bu soruyu ilk kez ben sormuyorum. Glenn Beck “Bir haftada 22 milyon insan neden bu diziyi izler?” diye sormuştu. Ben de ordan yola çıkarak, bu dizi bize neler anımsatıyor da izliyoruz diye düşünmeye başladım.
DERKENAR Ayşe Hatun Önal Ganeşa’nın huzurunda

Her yeni Ayşe Hatun Önal şarkısı, iyi olsun kötü olsun, bir daha ve bir daha dinleme arzusu uyandırmıştır. Kötü bir elektro örneği olan ‘Çeksene Elini’ dalga geçilesiydi ve sanıyorum bu şarkı Tarkan’a ait olsaydı bu kadar yerden yere vurulmazdı.
DERKENAR Başarılı bir uyarlama: Şeref Meselesi

Konu mafya olunca, işin içine romantizm de karışınca uyarlama yapılan ülke epey isabetli olmuş ve dizi gayet güzel kotarılmış. Yapım, ekranlara oldukça iddialı girdi; Türkiye’de ilk defa bir dizi için gala gecesi düzenlendi. Reytingler ve sosyal medyadaki yansımalar da iddiaların haklılığını doğruluyor.
DERKENAR İnsanı yenileyen şehrin ardından

Geçen Ağustos’ta başlayan New York molam sonlandı. Bir şehirde uzunca vakit geçirip döndükten sonra “Nasıl geçti?” sorusu, çoğu zaman sevimsiz oluyor, çünkü her şeyi üç cümleyle özetlemek, o şehre haksızlık olacakmış gibi geliyor. İlk kısa özet: New York’u çok sevdim, çok farklı duygular yaşattı bana New York City! New York, yalnızca 24 saat yaşayan bir şehir değil, yaşanmasını talep eden, keşfettikçe güzelleşen, içinde binlerce rüya barındıran apayrı bir dünya.
DERKENAR Kim’in poposunu kutlayın!

Artık poponun yeni bir adı var: Kim Kardashian. Kardashian’ın poposu uzun yıllardır kendinden söz ettiriyordu elbette, fakat geçen hafta, Amerikalı Paper dergisinin kapaktan “İnterneti Dağıtmak: Kim Kardashian” başlığıyla verdiği Kardashian’ın çıplak pozlarıyla bu durum sonunda tescillendi.
DERKENAR Bir sistem  komedisi

“Sarı Sandalye” tiyatro ekibi tarafından Georges Perec’in aynı adlı romanından uyarlanan “Ücret Artışı Talebi İçin Servis Şefine Yanaşma Sanatı ve Biçimi” oyunu, matematiksel bakış açısıyla yazılan romanın şaşırtıcı tarzına uygun olarak hareketli ve farklı bir uyarlamayla dikkat çekiyor.