GÜNCEL

GÜNCEL Gazeteciler Elif Akgül ve Haluk Kalafat'ın yargılanmasına devam edildi

2020 yılı öncesinde bianet sitesinde yayınlanan "Ermeni Soykırımı Dünya Basını Manşetleri” başlıklı kitap tanıtım yazısı ve daha önceki yıllarda yayınlanan konuyla ilgili haberler nedeniyle o dönem bianet'te çalışan Elif Akgül ve Haluk Kalafat'a “Türk milletini alenen aşağılamak” iddiasıyla dava açılmıştı. Davanın yeni duruşması 20 Şubat'ta görüldü.
GÜNCEL Ermenistan'dan müzisyenler İstanbul'daydı

Türkiye Ermeni Patrikliği ve İstanbul Ermeni Katolik Başepiskoposluğu işbirliğiyle, 22 Şubat Perşembe günü, Beyoğlu Surp Yerrortutyun (Üç Horan) Kilisesi Naregyan Salonu'nda "Ermeni Müzik Gecesi" düzenlendi.
TÜRKİYE Ordulu Ermenilerden Varlık Vergisi anlatıları

Varlık Vergisi kanununun resmî gerekçesi, hükümet tarafından ‘olağanüstü savaş koşullarının yarattığı yüksek kârlılığı vergilemek’ herhangi bir dinî veya etnik grubu hedef almamak olarak dile getirilse de basına kapalı olarak yapılan CHP grup toplantısında başbakan Şükrü Saraçoğlu’nun vurguladığı gerekçeler farklıdır: “Bu kanun aynı zamanda bir devrim kanunudur. Bize ekonomik bağımsızlığımızı kazandıracak bir fırsat karşısındayız. Piyasamıza egemen olan yabancıları böylece ortadan kaldırarak, Türk piyasasını Türklerin eline vereceğiz.”