GÜNCEL

GÜNCEL Yorgo Papadopulos cinayetine dair araştırma önergesi

HDP milletvekili Garo Paylan, Sedat Peker'in paylaşımlarıyla bir kez daha gündeme gelen işadamı Yorgo Papadopulos'un ölümü ve Arşimidis şirketinin hisselerinin el değiştirmesiyle ilgili iddialar hakkında TBMM'ye araştırma önergesi erdi.
GÜNCEL Dargeçit JİTEM davasında tüm sanıklar beraat etti

1995 yılında Mardin'in Dargeçit ilçesinde "PKK'lılara yardım ve yataklık ettikleri" gerkeçesiyle gözaltına alınan ve yıllar sonra kemikleri bulunan yedi köylü ile; bu olayı ihbar ettiği için öldürüldüğü iddia edilen bir uzman çavuşun cinayetleriyle ilgili 18 kişinin "taammüden cinayet" suçlamasıyla yargılandığı dava bugün Adıyaman'daki duruşmada sonuçlandı.
TÜRKİYE Onur Yürüyüşü'ndeki gözaltı rekorunun tanıkları anlatıyor

Onur Ayı kapsamında İstanbul’da düzenlenmek istenen 20. Onur Yürüyüşü, geçen hafta polisin sabah saatlerinden itibaren Taksim ve çevresini ablukaya almasıyla engellenmeye çalışıldı. Onur Yürüyüşü’nü yapmak için bir araya gelmeye çalışan toplam 373 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar ertesi gün serbest bırakılsa da ters kelepçelerle uzun süre bekletildiler, bazı avukatlar da tartaklandı. 373 gözaltı son dönemin rekoru olarak da kayıtlara geçti. Tanıkları o günü anlattı.
GÜNCEL Hrant Dink Vakfı'na tehdit davasında karar

Hrant Dink Vakfı'nı 27, 28 ve 30 Mayıs'ta elektronik posta yoluyla tehdit ettikleri için "Zincirleme şekilde imzasız mektupla veya özel işaretlerle tehdit" suçlamasıyla yargılanan Ersin Başkan ve Hüseyin Ateş'in davasında karar çıktı. Hrant Dink Vakfı'nın avukatları karara itiraz edecek.
GÜNCEL Paylan'dan seçim yönetmeliği için soru önergesi

HDP milletvekili Garo Paylan Azınlık Vakıfları Seçim Yönetmeliği ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın yanıtlaması talebiyle TBMM'ye bir soru önergesi yöneltti. Paylan "Azınlık Vakıf Seçimleri Yönetmeliği’nde neden azınlık toplum temsilcilerinin talepleri dışında bir dayatma yaptınız?" sorusunu gündeme getirdi.
GÜNCEL Normalleşme süreci: Yeni görüşme 1 Temmuz'da Viyana'da

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Ermenistan ve Türkiye Normalleşme Süreci Özel Temsilcileri Ermenistan Meclis Başkan Yardımcısı Ruben Rubinyan ve Büyükelçi Serdar Kılıç'ın bir sonraki görüşmesi 1 Temmuz'da Viyana'da yapılacak.