SON DAKİKA

SON DAKİKA Deprem ve hapishaneler: Tutsak yakınları anlatıyor

Türkiye’yi büyük yıkımla karşı karşıya bırakan depremler sonucunda her geçen saatte can kaybı artıyor. Enkaz altında kalan insanlar halen yardım bekliyor. Bu haftaki İnsan Hakları Gündemi sayfasını afet durumlarında hapishaneler ve tutsakların yaşam hakkına açıyoruz. Tutsak yakınları yaşadıkları belirsizlik, endişe ve bilgi eksikliğini, hapishanelerin mimari olarak tutsakların yaşam hakkını korumaya yönelik olmadığını ve yapılması gereken değişiklikleri anlatıyor.
SON DAKİKA Çözümde yeni süreç başladı

HDP’nin İmralı heyeti Başbakan Yardımcısı Akdoğan ile görüştü. HDP'li Önder, “Süreçte diyalog kanallarının kapanmaması ve ilk defa hangi başlıklarla ilerleyeceğimiz anlamında elimizde belli mutabakatlar oluştu” dedi.
SON DAKİKA IŞİD Musul'daki Türkiye Başkonsolosluğu'nu bastı

Irak'ın ikinci en büyük şehri Musul'u ele geçiren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanları, Musul'daki Türkiye Büyükelçiliği’ne baskın yaptı. IŞİD militanlarının, Konsoloslukta görevli tüm diplomatları rehin aldığı öne sürülüyor. İlerleyen IŞİD militanlarının Tikrit'e geldiğini belirtiliyor.
SON DAKİKA Facia soruşturması 5 tutuklulama kararı

Manisa’nın Soma ilçesinde 301 işçinin hayatına mal olan faciayla ilgili Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturmada tutulu sayısı beşe yükseldi; 15 kişi denetimli serbestlikle bırakıldı.